نکاتی در مورد چگونگی پارک خودرو‌های دنده اتوماتیک

بروزرسانی در: شنبه 4 آبان 98 ساعت 12:44
نکاتی در مورد چگونگی پارک خودرو‌های دنده اتوماتیک

رعایت برخی از موارد می‌تواند طول عمر خودرو را افزایش داده و هزینه‌های کمتری را برای نگهداری از آن برای مالک در بر داشته باشد. در این مطلب نکاتی در خصوص چگونگی پارک خودرو‌های اتوماتیک بیان شده که با رعایت همین موارد کوچک می‌توان عمر جعبه دنده خودرو را افزایش داده و از خرابی آن که موجب تحمیل هزینه سنگینی به مالک می‌شود جلوگیری کرد.

در زمان پارک خودروی اتوماتیک به این موارد توجه کنید تا جعبه دنده خودرو دچار مشکل جدی نشود.

حالت P در خودروهای اتومات وضعیت پارک را نشان می‌دهد در این حالت یک پین داخل یکی از پینیون‌های خروجی گیربکس قرار می‌گیرد تا شبیه حالت در دنده بودن گیربکس‌های دستی مانع حرکت خودرو شود.

بعضی رانندگان با اتکا به این حالت از فعال کردن ترمز دستی یا برقی امتناع می‌کنند که این کار بسیار اشتباه است. پین درگیر شده در گیربکس تحمل فشار وارد شده در شیب را ندارد و امکان شکستن آن زیاد است این حالت موجب آسیب به جعبه دنده و همچنین حرکت خودرو در شیب و آسیب‌های خطرناک دیگر می‌شود.

حتماً پس از پارک کردن خودرو، ابتدا پدال ترمز را تا انتها فشار دهید و دنده را در حالت N قراردهید سپس ترمز دستی را کاملاً درگیر کنید، پا را از روی ترمز برداشته سپس دنده را در وضعیت P قرار دهید. با این کار آسیبی به جعبه دنده وارد نخواهد شد و فشار شیب را ترمز دستی تحمل خواهد کرد.

عصر ایران

نکات مهم برای رانندگی در باران و برف

نکات مهم در مورد واشر سرسیلندر خودرو

رنگ‌های مختلف دود اگزوز نشان دهنده چیست؟

برای فروش خودرو چه مراحلی را باید طی کرد؟

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar