۴ نکته درباره خودروهایی که در پارکینگ مانده اند

سه شنبه 18 آذر 99 ساعت 11:26
4 نکته درباره خودروهایی که در پارکینگ مانده اند

با وجود محدودیت‌های ترددی به خاطر کرونا ویروس حجم بسیاری از ترافیک‌های بین شهری کم شده است و اغلب ما برای اینکه در ترافیک‌های شهری رانندگی نکنیم ترجیح می‌دهیم از تاکسی‌ یا موارد مشابه آن استفاده کنیم.

امروزه خودروها اغلب در پارکینگ خانه‌ها پارک شدند و ممکن است روزهای پیاپی آن را روشن یا حرکت ندهیم. باید بدانید که اگر خودروی خود را یک هفته یا بیشتر بی حرکت بگذارید برایش مشکلاتی مانند موارد زیر به وجود می‌آید. ما شما را از مشکلاتی که با پارک کردن در مدت یک هفته یا بیشتر برای خودرو پیش می‌آید آشنا می‌کند.

باتری ضعیف می‌شود

احتمالا شایع ترین مشکل در هنگام پارک یک وسیله نقلیه به مدت طولانی، خالی شدن باتری است. در واقع با مدت زمان طولانی پارک خودرو، باتری خود به خود تخلیه می‌شود. دلایلی مانند آب و هوای سرد و روشن ماندن لامپ درون خودرو هم می‌تواند باتری را تضعیف کند. روشن کردن هر روز و تنها صد متر جا به جایی می‌تواند خودرو را از این آسیب ایمن کند.

ترمزها زنگ می‌زنند

اگر فصل بارندگی باشد یا هوا مرطوب باشد، ممکن است ترمزها زنگ بزنند که این خطر بزرگی برای ایمنی شما و خانوادتان است. وقتی با خودرویی که دراز مدت پارک بوده است رانندگی می‌کنید و ترمز می‌گیرید، از لنت‌ها صدای مانند آسیاب می‌آید و این یعنی ترمزها زنگ زدند. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید به طور دوره‌ای چای پارک خودروی خود را عوض کنید تا کمی حرارت موتور به خشک شدن ترمزها کمک کند.

گاز استال

گاز خودرو هم با بیکار ماندن بیش از یک هفته مانند باتری خالی می‌شود. این کار برای جلوگیری از آتش‌سوزی است؛ چون این گاز بسیار اشتعال پذیر است.

لاستیک‌ها

اگر خودرویی به مدت سه ماه یا بیشتر پارک شود، لاستیک‌ها از جایی که قبلا پنچری داشتند سوراخ می‌شوند یا در مواردی که لاستیک‌ها بدون عیب هستند باد آنها خالی می‌شود. این موضوع در فصول سرد بیشتر اتفاق میفتد.

آفات

موش‌ها و دیگر جوندگان می‌توانند با خوردن پارچه (صندلی‌ها)، جویدن سیم‌ها یا پر کردن فضای داخلی (با غذاهایشان)، آسیب دائمی به خودروها برسانند. موش‌ها از جاهای تاریک و ساکت خوششان می‌آید. می‌توانید با سم پاشی و استفاده یک روز در میان از ماشین (حتی برای مسافت کم) این خطر را از وسیله نقلیه خود دور کنید. حتی می‌توانید با چراغ قوه هر شب درون ماشین و کاپوت را بررسی کنید. موجودات موذی از نور فرار می‌کنند.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "۴ نکته درباره خودروهایی که در پارکینگ مانده اند"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمد
مهمان

گاز استال چی هست؟