جیلی “Zeekr 001” ، خودروی سطح بالای چینی

سه شنبه 28 اردیبهشت 00 ساعت 15:47
جیلی "Zeekr ۰۰۱" ، خودروی سطح بالای چینی

۰۰۱ نام یک خودروی الکتریکی بسیار زیبا از برند Zeekr است که توسط جیلی چین تولید می شود. این خودرو یکی از جدیدترین محصولات جیلی است که تولید آزمایشی آن از سال جاری میلادی آغاز شده است.

با توجه به حضور جیلی؛ شباهت Zeekr 001 نیز به محصولات لینک اند کو توجیه خواهد داشت و جالب تر آنکه ۰۰۱ براساس مدل مفهومی ZERO از لینک اند کو ارتقا یافته است.

 ۰۰۱ از طراحی جذاب شوتینگ بریک برخوردار است و شباهت زیادی به پورشه پانامرا اسپرت توریزمو دارد.

 

جیلی "Zeekr 001" ، خودروی سطح بالای چینی

 

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۹۷۰ میلیمتر در طول، ۱۹۹۹ میلیمتر در عرض و ۱۵۶۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۳۰۰۵ میلیمتر است.

 

جیلی "Zeekr 001" ، خودروی سطح بالای چینی

 

در بخش پیشرانه این الکتریکی خوش ساخت برای بالاترین تریم از دو موتور الکتریکی و طبیعتا سامانه تمام چرخ محرک استفاده شده است. میزان خروجی این مدل ۵۳۶ اسب بخار و گشتاور ۷۶۸ نیوتن متر است. خودرو طی ۳.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد که ۰.۳ ثانیه سریع تر از آمار مربوط به پورشه تایکان کراس توریزمو خواهد بود.

بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۰۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

در نمونه مجهز به ۲ موتور الکتریکی با توجه به تریم از باتری ۸۶ کیلووات ساعت یا ۱۰۰ کیلووات ساعت استفاده می شود. که برد حرکتی نمونه اول ۵۲۶ کیلومتر و در نمونه دوم ۷۱۲ کیلومتر است.

در تریم مجهز به یک موتور الکتریکی شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برابر با ۶.۹ ثانیه محاسبه شده است.

با استفاده از شارژ ۳۶۰ واتی حدود ۵ دقیقه برای شارژ انرژی پیمایش ۱۲۰ کیلومتر مسیر، زمان نیاز است.

 

جیلی "Zeekr 001" ، خودروی سطح بالای چینی

 

در سیستم تعلیق ۰۰۱ از کمک فنرهای بادی تطبیقی استفاده شده که می تواند ارتفاع خودرو از زمین را با توجه به شرایط از ۱۱۷ تا ۲۰۵ میلیمتر تغییر دهد.

کابین ۰۰۱ نیز یک محیط کاملا فناورانه و البته بسیار باکیفیت است که شامل امکانات جذابی مانند درب های بدون فریم، نمایشگر هدآپ فوق عریض، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر ۸.۸ اینچی، نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی ۱۵.۴ اینچی، سانروف الکتریکی و ... می شود.

 

جیلی "Zeekr 001" ، خودروی سطح بالای چینی

 

عصر خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar