۳ خودروی دهه نودی مناسب برای دریفت

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
3 خودروی دهه نودی مناسب برای دریفت

دلایل زیادی وجود دارند که یک خودرو را برای یک رانندگی لذت بخش آماده می‌کنند که یکی از آنها وجود محور فعال عقب در خودرو است. خودروهای دیفرانسیل عقب با توجه به تقسیم وزن عمدتا بهتر نسبت به دیفرانسیل جلوها، در صورتی که از یک زیربندی مناسب به همراه یک موتور نسبتا قدرتمند بهره ببرند، بهترین گزینه ها برای تامین لذت آخر هفته ماشین بازان هستند.

سر دادن بخش عقب خودرو و کنترل آن در حالت سر خوردن پی در پی، هنری است که آن را تحت عنوان دریفت می‌شناسیم. ولی اگرچه که خیلی از افراد حتی با خودروهای دیفرانسیل جلو هم اقدام به اسلایدینگ (سُر خوردن) می‌کنند، ولی زمانی دریفتی اصولی انجام داده‌ایم که محور فعال در عقب یا نهایتا هر چهار چرخ قرار گرفته باشد و حین سُرخوردن، با هُل دادن چرخ‌ها از عقب، خودرو را کنترل کنیم. ولی با توجه به اینکه عمده خودروهای دیفرانسیل عقب و مناسب دریفت موجود در ایران قیمت های چند صد میلیون تومانی دارند، در این مطلب به سراغ ۳ دهه نودی مناسب برای دریفت خواهیم رفت که قیمت خیلی زیادی هم ندارند.

نیسان آلتیما

3 خودروی دهه نودی مناسب برای دریفت

چیزی که در بازار ایران تحت عنوان نیسان آلتیما به فروش رسید، در بازار جهانی با نام سِفیرو (Cefiro) به فروش می‌رسید. این سدان اندازه متوسط خانوادگی که ابعاد بزرگ‌تری در قیاس با ب ام و E36 دارد، یکی دیگر از خودروهای خیلی محبوب در میان دریفترهاست؛ چون که پلت فرم این خودرو با نیسان اسکای‌لاین R32 مساوی بوده و به همین دلیل جای کار زیادی برای شخصی سازی دارد. البته جالب است بدانید که آلتیمای موجود در ایران که با پسوند A31 شناخته می‌شود، در واقع پدر ماکسیمایی است که به دست پارس خودرو به بازار عرضه می‌شد و ماکسیمای موجود در ایران هم در بازار جهانی تحت عنوان سِفیرو A33 شناخته می‌شود. این خودرو با پیشرانه های ۴ و ۶ سیلندر و جعبه دنده های اتوماتیک و دستی در ایران حضور دارد و قیمت آن بسته به میزان تمیزی، قوای فنی، امکانات و... بین ۲۰ الی ۴۰ میلیون متغیر است.

تویوتا کریسیدا

3 خودروی دهه نودی مناسب برای دریفت

در میان دهه نودی هایی که در بازار ایران حضور دارند، کریسیدا نقش یک پیرمرد با جذبه را دارد که بعضی وقت ها هم پایه شیطنت است! بدین ترتیب اگر قصد دارید هر از گاهی دُم خودرو دهه نودی خود را کمی سُر دهید، کریسیدا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که این خودرو برعکس دو گزینه بالاتر، خلق و خوی خیلی اسپرتی ندارد و بیشتر گزینه‌ای خانوادگی است ولی در صورت انتخاب نسخه ۶ سیلندر یا تملک یک نمونه ۴ سیلندر دنده‌ای خیلی سر حال، کریسیدا هم می‌تواند بر سر پیچ ها کمی میزان آدرنالین بدن شما را افزایش دهد. البته این خودرو در بین ژاپنی بازان سراسر دنیا مخاطبان ویژه خودش را دارد و تا اندازه ای لوازم افترمارکت مناسب هم برای آن یافت می‌شود. ضمن اینکه اگر قصد تعویض پیشرانه و آماده سازی خودرو برای دریفت حرفه‌ای را داشته باشید هم کریسیدا حرف هایی برای گفتن خواهد داشت. کریسیدا را می‌توان با بودجه ای نزدیک به ۱۵ الی ۳۰ میلیون تومان خریداری کرد و به همین دلیل خودرو مقرون به صرفه‌ای محسوب می‌شود.

ب ام و سری ۳ نسل سوم

3 خودروی دهه نودی مناسب برای دریفت

نسل سوم سری ۳ را تحت عنوان اتاق E36 می‌شناسیم که در انواع کوپه، کابریو و سدان در بازار ایران حضور دارد. البته این خودرو نیز مانند هر خودرو دیگر موجود در کشور، عمدتا با نسخه سدان به بازار کشورمان راه یافته و اگر قصد خرید نمونه های نسبتا کمیاب کروک و کوپه آن را داشته باشید، با برچسب های قیمتی خیلی بالا رو به رو خواهید شد. E36 سدان که عمدتا با مدل ۳۱۶i در بازار کشورمان حضور دارد، یک خودرو کامپکت با ابعادی نه چندان بزرگ است که زیربندی و ساختار کلی خیلی خوبی برای دریفت دارد که البته اگر نمونه ۳۱۶i از نظر قوای موتور شما را راضی نمی‌کند، نسخه‌های کمیاب‌تر ۳۲۰i یا ۳۲۵i این خودرو را هم می‌توانید پیدا کنید. همچنین با توجه به اینکه لوازم افترمارکت چه در بخش فنی و چه ظاهری برای این خودرو در بازار ایران و جهان فراوان است، اگر بودجه یاری کند می‌توان بر اساس E36 یک خودرو شخصی سازی شده خیلی زیبا داشت. در بازار فعلی می‌توان E36 سدان را با ۳۰ الی ۵۰ میلیون تومان خریداری کرد و این در حالی است که نسخه‌های خاصی مثل معدود نمونه های M3 واقعی یا نمونه های کروک، قیمتی خیلی بالاتر دارند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar