به این ۵ دلیل دانگ فنگ اچ سی کراس نخرید

بروزرسانی در: پنج شنبه 14 شهریور 98 ساعت 03:29
به این 5 دلیل دانگ فنگ اچ سی کراس نخرید

اچ سی کراس حاصل همکاری شرکت دانگ فنگ چین و PSA فرانسه بوده که از سال 1394 تا کنون مهمان خیابان‌های کشورمان شده است. این خودرو در کنار تمامی مزایای خود از معایبی نیز برخوردار است که در ادامه قصد داریم برخی از آن‌ها را برایتان بازگو کنیم.

چند سال پیش ایران خودرو با تبلیغات فراوان از دانگ فنگ اچ سی کراس رونمایی و آن را به بازار کشورمان عرضه نمود. به واسطه همین تبلیغات خوب که ظاهرا ایران خودرودر انجام آن تبحر دارد، در دور اول پیش فروش اچ سی کراس، ظرفیت آن بسیار سریع تکمیل شد. دانگ فنگ اچ سی کراس بعد از امضای قرارداد هسته‌ای بین ایران و گروه ۵+۱، جزو اولین مدل‌هایی بود که قرار شد وارد بازار کشورمان شود. آن هم در شرایطی که مردم امیدوار بودند به واسطه امضای برجام و تسهیل امکان ورود خودروسازهای غیر چینی به ایران بالاخره بتوانند خودروهایی خوب و با کیفیت، به قیمت مناسب سوار شوند.
ولی افسوس که ایران خودرو برنامه‌های دیگری برای بازار کشور تدارک دیده بود و قصد داشت دانگ فنگ را وارد دنیای سواری‌های کشورمان کند. دانگ فنگ در آن زمان در بازار کشورمان خودروسازی ناآشنا نبود، قبلا توفیق آشنایی با کشنده‌های آن را در ایران داشتیم و احتمالا خبرهای مربوط به مشکلات سیستم ترمز این کشنده و تصادفات زیادی که در جاده‌های ایران به بار آوردند را شما هم شنیده‌اید.

H30 کراس

همیشه در ایران بدین صورت بوده است که شرکت‌های خودروساز، مدل‌هایی را که می‌خواهند برای نخستین بار وارد بازار کشور کنند، از چند ماه قبل تبلیغات زیاد در مورد آن را استارت می‌زنند، آن را به چند نمایشگاه می‌برند و زمانی که احساس کنند مردم تشنه خرید آن خودرو هستند، پیش فروش‌های آن را آغاز می‌نمایند. ظاهرا ما مردم هم خیلی راحت و با این ترفند شرکت‌ها نسبت به خرید این خودروها اغوا می‌شویم. دانگ فنگ اچ سی کراس هم از این قاعده مستثنی نبود.

در این مقاله از سری مقالات «مشاوره خرید خودرو» سایتZ4CAR، قصد داریم دانگ فنگ اچ سی کراس را مورد بررسی قرار داده و شما را با پنج مورد از  «معایب H30 کراس» آشنا کنیم. با توجه به این که اچ سی کراس در رنج قیمتی خود از مزایای فراوانی نیز برخوردار است، تیم بررسی تخصصی Z4CAR پیش‌تر در مقاله‌ای جداگانه، به بررسی مزایای اچ سی کراس و دلایلی که آن را به انتخابی مناسب در بازار فعلی کشورمان تبدیل می‌کند پرداخته‌ایم؛ در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از معایب این هاچبک کرا س را نیز برایتان بازگو کنیم.

H30 CROSS

دانگ فنگ اچ سی کراس، که برخلاف آن چه که از نام آن برداشت می‌شود یک کراس اور نیست و در بهترین حالت آن را می‌توان چیزی بین یک هاچ بک و یک استیشن در نظر گرفت، از یک موتور بسیار معروف در ایران به نام TU5 بهره می‌برد. این موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و به کمک گیربکس اتومات این خروجی‌ها به چرخ‌های جلو ارسال می‌شوند. این خودرو را با داشتن ابعاد بدنه‌ای برابر با ۴۳۵۱ میلی متر طول، ۱۷۶۰ میلی متر عرض، ۱۵۲۸ متر ارتفاع و ۲۶۱۰ میلی متر طول بین دو محور، می‌توان جزو خودروهای سایز متوسط بازار دسته بندی کرد. با این توضیح کوتاه در مورد مشخصات فنی خودرو، به بررسی معایب آن می‌پردازیم.

۱ – پیشرانه نه چندان قوی

همان طور که اشاره کردیم، دانگ فنگ اچ سی کراس از موتور معروف TU5 که به واسطه حضورش روی پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ایرانیان سال‌هاست آن را می‌شناسند استفاده می‌کند. این موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپ با ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور خود موتور ضعیفی نیست، ولی برای خودرویی در این رده قیمتی، استفاده از یک موتور قدیمی اتفاق خیلی خوبی نیست. در ۲۰۶ با توجه به وزن کم‌تر خودرو این موتور وضعیت بهتری دارد ولی در اچ سی کراس، که تقریباً ۲۰۰ کیلوگرم از پژو ۲۰۶ سنگین‌تر می‌باشد، بهتر بود از پیشرانه ای قوی تر استفاده شود .

۲ – طراحی ظاهری 

H30 کراس

چینی‌ها معمولاً در طراحی بدنه خودروها خوب عمل می‌کنند، اما در مورد اچ سی کراس به نظر می‌رسد طراحان دانگ فنگ خیلی روی این پروژه وقت نگذاشته‌اند! البته قبلاً هم بارها اشاره کرده‌ایم که بحث طراحی ظاهری یک موضوع سلیقه‌ای است و ممکن است دیگران دیدگاه‌های مختلفی در مورد طراحی ظاهری اچ سی کراس داشته باشند، ولی آن چه که مبرهن است این که در مورد طراحی ناموزون این خودرو، خیلی‌ها با ما هم نظر هستند. طراحی بخش جلویی این خودرو را شاید بتوان بهترین بخش از این نظر معرفی کرد، خطوط روی کاپوت و نوع طراحی آن، در کنار چراغ‌های جلویی که طرحی زیبا دارند و جلوپنجره ساده خود، روی هم رفته طراحی بخش جلویی خودرو را زیبا کرده است. فاجعه از کناره‌ها شروع شده و به بخش عقب خودرو ختم می‌شود. در کناره‌ها، اندازه کوچک رینگ‌هایی که ایران خودرو برای این مدل در نظر گرفته خیلی بد به چشم می زند. استفاده از کاورهای پلاستیکی مشکی روی گلگیرها و قسمت زیرین درب‌ها که تلاش شده ظاهر این خودرو را به مدل‌های کراس اور شبیه کند، برعکس روی طراحی خودرو تأثیر منفی گذاشته است. در بخش عقب اوضاع کمی بدتر است و طراحی عقب خودرو به هیچ وجه چنگی به دل نمی‌زند.

۳ – وضعیت ایمنی نامشخص

در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و اکثر کشورهای اروپایی، یک خودرو برای عرضه در بازار فروش باید گزارش تست ایمنی تأیید شده از موسسه‌های معتبر داشته باشد. موضوعی که نهایتا منجر به افزایش ایمنی خودروها و حفظ جان مردم و خریداران می‌شود. ولی متاسفانه، شرایط در این به گونه‌ای دیگر است و هیچ نظارتی هم در این خصوص انجام نمی‌شود. دانگ فنگ اچ سی کراس جالب است بدانید هیچ گزارش تست ایمنی، حتی از موسسه سی انکپ چین هم ندارد. این که چگونه چنین خودرویی را اجازه داده‌اند در داخل کشور به تردد بپردازد و با جان میلیون‌ها نفر بازی کند، چیزی است که باید مسئولین ایران خودرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت پاسخ دهند. در آرشیو تست‌های تصادف موسسه سی انکپ، گزارش مربوط به دانگ فنگ S30 وجود دارد، خودرویی که در بازارهای مختلفی به فروش می‌رسد، ولی هیچ خبری از اچ سی کراس نیست. 

۴ – متریال نه چندان مرغوب کابین

H30 CROSS

در مقاله قبلی، کابین زیبای اچ سی کراس را جزو مزایا و یکی از دلایلی که ارزش خرید این خودرو را بالا می‌برد مطرح کردیم، ولی در این مطلب قصد داریم، یک ایراد بزرگ به کابین این خودرو بگیریم. اگر چه طراحی کابین اچ سی کراس زیبا، مدرن و بروز است، ولی به طور کلی بخواهیم بگوییم، کیفیت ساخت و همچنین مواد اولیه به کار رفته در کابین این خودرو، اصلاً خوب نیست. فضای کابین اگر چه بزرگ و جادار است، ولی صندلی‌های آن به هیچ وجه راحت نیستند و نشستن طولانی مدت روی آن‌ها، سرنشین را خسته می‌کند. البته در این رده قیمتی، شاید خیلی نتوان به این مورد خیلی خرده گرفت، ولی به طور کلی این موضوع ایرادی است که خریدار احتمالی آن، قبل از خرید باید از آن آگاه باشد.

۵ – تامین قطعات یدکی 

یکی از مشکلاتی که اکثر خودروهای چینی در بازار کشورمان دارند، کمبود لوازم و قطعات یدکی آن‌هاست. البته از آن جایی که موتور این خودرو TU5 است، قطعات موتوری آن در وضعیت بهتری قرار دارند، ولی مواردی مانند لوازم بدنه، چراغ‌ها و قطعات و لوازم گیربکس آن را به سختی می‌توانید پیدا کنید. برخی از مالکان این خودرو گزارش داده‌اند که به علت نبود برخی قطعات، چند هفته‌ای خودروی آن‌ها در نمایندگی مانده است. از آن جایی که خط تولید این خودرو در کشورمان و توسط بزرگ‌ترین به اصطلاح خودروساز ایران راه اندازی شده، انتظار می‌رود خدمات پس از فروش بهتری را این کمپانی به خریداران این خودرو ارائه کند.

سخن پایانی

به طور کلی نمی‌توان در این رنج قیمتی ارزش خرید پایینی را برای دانگ فنگ اچ سی کراس در نظر گرفت، اما مواردی که در این مطلب عنوان کردیم، ممکن است برای برخی اهمیت زیادی داشته باشد و آن‌ها را از خرید H30 کراس بازدارد. از این رو اگر موارد مطرح شده در این مقاله جزو معیارهای مهم شما در خرید یک خودرو به حساب می‌آید، مجله خودرویی زوم فور کار خرید دانگ فنگ اچ سی کراس انتخاب مناسبی برایتان نمی‌داند. در پایان از شما می‌خواهیم که اگر مالک H30 کراس هستید یا تجربه سواری با آن را داشته‌اید، نظرات خود را با ما و دیگر مخاطبان Z4CAR در بخش کامنت‌ها مطرح کنید؛ منتظر نظرات و تجارب شما عزیزان در مورد این خودرو هستیم.

عکاس : آریا محسنی

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

228 دیدگاه ها برای "به این ۵ دلیل دانگ فنگ اچ سی کراس نخرید"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
Moradi
مهمان

دنده در قسمت پارک گیر میکند

Moradi
مهمان

دنده من هر چند وقت یکبار در قسمت p پارک گیر میکند

رضا
مهمان

سلام، من ساکن مشهد هستم و دو ساله مدل ۹۶ رو دارم، مصرف میانگین در شهر حدود ۸.۵ و در جاده حدود ۷ هست و کلا ازش راضیم

امین
مهمان
دوست عزیز و صاحب مقاله لطفا و خواهشن سری به سایت ویکی پدیا بزنید و نتیجه تست ایمنی اچ سی کراس رو از شرکت یورو انکپ اروپا رو ببنید این ماشین از یورو انکپ اروپا ۳ ستاره ایمنی دریافت کرده در صورتی که سمند ایرانخودرو فقط یک ستاره ایمنی دریافت کرده این موضوع برای بحث ایمنی. بحث بعدی طراحی این خودرو هست که ددوست عزیز این خودرو سال ۲۰۱۰ طراحی شده و خب سال ۲۰۱۰ بسیار ماشین به روز و آپشنالی بوده و طراحی خاصی داشته اما وقتی شش سال بعد ایرانخودرو اون رو وارد کشور کرد خب معلومه دیگه… بیشتر
میثم
مهمان

چیزی که هیچ جا بهش اشاره نمیشه مصرف سوخت وحشتناک این ماشینه، توی شهر صدی نزدیک پونزده لیتر میسوزونه و این واسه موتور ۱۶۰۰ خیلی خیلی زیاده ، یعنی در مصرف سوخت داره با ماکسیمای شیش سیلندر هیولا رقابت میکنه این فسقلی

امین
مهمان

من اچ سی کراس دارم و داخل شهر مصرفی نزدیک به صدی ۹ دارم و نمیدونم اونی که به شما گفته صدی ۱۵ لیتر میسوزونه این حرف رو از کجاش در آوورده جاده های کفه هم مصرفی نزدیک به صدی ۶ داره که این عالیه لطفا تحقیقات لازم رو بکنید و بعد حرفی رو بزنید

رها
مهمان

چرا این موضوع رو درباره ماشینهایی مثل پژو پارس و سمند نمیگید؟؟؟؟

رضا
مهمان
سلام،ممنون از مقاله تون.ولی یه نکته ای خواستم بگم که واقعا باعث تعجب منه!نمیدونم چرا هربار صحبت از بررسی اچ سی کراس میشه،همه ناخودآگاه یه سری مسائلی رو به عنوان ضعف بیان میکنن که شاید در رده قیمتی بالاتر ، ضعف حساب بشه.نمیدونم چرا رده قیمتی اچ سی رو در نظر نمیگیرن.به عنوان مثال بحث ایمنی.اولا که گفتید خودروی اس سی ، تستش توسط چین هست،خب اینم همون ماشینه دیگه،فقط اون صندوقداره،این هاچ بک.یعنی ما توی ایران اینقدر بررسی های ایمنی دقیقی داریم برای بقیه خودرو ها که فرق میذاریم بین تست صندوقدار و هاچبک؟ثانیا آیا ۲۰۶ و ۲۰۷ ایرانیزه… بیشتر
ش.پ
مهمان

ریختش شبیه نعش کشای بهشت زهراست آدمو یاده اموات میندازه

همایون
مهمان

چرا ماستو می‌ریزی تو فسنجون

نعیم
مهمان
سلام برادر ارجمندم… بین خرید اچ۳۰کراس صفر کیلومتر مدل ۹۸ و برلیانس اچ۳۲۰ مدل ۹۹ قرار گرفتم و هر کدام معایب و مزایایی داره! به شخصه دوستدار خرید برلیانس هستم اما میگن چون ماشین برلیانس در کل چینی هست نخریم بهتره! اما خودروهایی مانند اچ۳۰کراس که با برند معتبری چون پژو کار میکنن و با هماهنگی خودروساز، ماشین تولید می‌کنن بهتره! البته درسته شرکت BMW یه جورایی شریک برلیانس هست، اما میگن بیشتر برای شرکت آلمانی، کمپانی برلیانس چین، انبار هست براشون و حتی کارخانه برلیانس در خود کشور چین هم موفق نبوده! به هر حال نمی‌دانم چه کنم؟! و… بیشتر
شادی
مهمان

من سال ۹۵ اچ سی خریدم خیییلی راضیم و ماشین بسیار خوبیه

مهدی
مهمان

***هرچی گفتی بی جا گفتی این ماشین پیشرانه قوی و … داره تو هم اگه دوس نداری نظر نده و اون ماشین های گرونه خارجی تو برون فعلا مردم پول ندارن یه خودرو اومده بسیار عالی هست اونم اچ سی کراس هست هر وقت پول نداشتی و مجبور بودی ماشین تو این رنج سوار شی بیا نظر بده

امیر
مهمان

با سلام نویسنده متاسفانه بیش از حد غلو کرده ما از ۹۶ صفر گرفتم وبسیار راضی هستم امسال جک اس ۵ صفر رو‌خریدم چون در خدمات جفت پوچ بود بعد از ۲ ماه فروختم

سینا
مهمان

سلام من ۳ سال هست اچ ۳۰ دارم ماشین فوق العاده ای هست قبلا ۲۰۷ داشتم که گیربکس اتوماتش مشکل داشت و ضربه داشت توی حرکت اما دانگ فنگ از همه جهت عالیه هم بلحاظ فنی و سواری و رانندگی لذتبخش باهاش و هم طراحی داخل و بیرونش.قیمتش هم که مناسبتره با توجه به آپشنهای بالاش.