معایب لیفان x50 ایکس 50 و 7 دلیل برای نخریدن !

بروزرسانی در: شنبه 31 فروردین 98 ساعت 07:51
معایب لیفان x50 ایکس 50 و 7 دلیل برای نخریدن !

اگر اهل شتاب و رانندگی سریع و هیجانی هستید، حتی فکر خرید لیفان ایکس 50 هم نباید به ذهنتان خطور کند

کراس اور نماها را این روزها در خیابان‌های کشورمان بسیار می‌توانیم ببینیم، مدل‌هایی مانند لیفان ایکس 50 و دانگ فنگ اچ سی کراس که اتفاقاً با اقبال خوب مردم هم مواجه شده‌اند. این خودروها در واقع فاصله بین هاچ بک‌ها و کراس اورها را پر می‌کنند و بیشتر به درد کسانی می‌خورند که هاچ بک‌ها را دوست ندارند و پول کافی برای خرید کراس اورها در اختیارشان نیست.

کرمان موتور بدون شک یکی از فعال‌ترین کمپانی‌های خودروسازی بازار ایران بوده که طی چند سال اخیر توانسته به خوبی با آشنایی با سلیقه ایرانی‌ها، نسبت به واردات مدل‌های چینی مانند جک J4 و S5 اقدام کرده و فروش بسیار خوبی را تجربه کند. همان طور که در مطلب 5 دلیل برای خرید لیفان ایکس 50 به شما گفتیم، کرمان موتور این خودرو را سال 94 در نمایشگاه شیراز رونمایی و همان سال وارد بازار کرد.

مطابق قولی که به شما داده بودیم، بعد از بررسی مزایا و محاسن این خودرو در مطلبی جداگانه، اکنون نوبت آن فرا رسیده تا به صورت کامل، به بررسی معایب و دلایلی منطقی بپردازیم که چرا لیفان ایکس 50 را نباید بخریم. بدیهی است موارد مطرح شده در این مطلب اگر جزو معیارهای شما برای نخریدن یک خودرو باشد، باید روی نام لیفان ایکس 50 یک خط قرمز بزرگ بکشید.

لیفان ایکس 50، با داشتن ابعادی برابر با 4100 میلی متر طول، 1722 میلی متر عرض، 1540 میلی متر ارتفاع و همچنین طول بین دو محوری معادل 2550 میلی متر، به ادعای کرمان موتور یک کراس اور ساب کامپکت است و در مجموعه مدل‌های این شرکت، در یک رده پایین‌تر از لیفان ایکس 60 قرار گرفته است.

کرمان موتور لیفان ایکس 50 را با یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر خطی 16 سوپاپ با 102 اسب بخار نیرو و 133 نیوتن متر گشتاور مجهز کرده است که از تکنولوژی VVT یا همان زمان بندی متغیر سوپاپ‌ها بهره می‌برد. این خروجی‌ها را یک گیربکس 5 دنده دستی یا یک گیربکس CVT به چرخ‌های جلوی خودرو ارسال می‌کنند.

موتور لیفان ایکس 50 که از استاندارد آلایندگی یورو 5 بهره می‌برد، به ازای هر صد کیلومتر رانندگی با آن در حالت ترکیبی، خودروی شما 6.5 لیتر بنزین مصرف خواهد کرد و ظرفیت باک آن معادل 42 لیتر است. همچنین طبق کاتالوگ این خودرو، لیفان ایکس 50 در مدل CVT حداکثر سرعتی معادل 160 کیلومتر بر ساعت دارد و این عدد در مدل دستی به 170 کیلومتر بر ساعت افزایش یافته است.

دیگر معرفی کافیست و هر آن چه توضیح کلی باید می‌گفتیم را گفتیم، اگر موافق هستید بیایید با پرداختن به معایب و ایرادهای این خودرو و همچنین مهم‌ترین نقطه ضعف‌های آن، با هم پرونده مشاوره خرید این خودرو در مجله خودرویی اینترنتی زوم فور کار را برای همیشه ببندیم. در گردآوری این مطلب از تجارب و نقل قول‌های بسیاری از مالکان لیفان ایکس 50 هم استفاده شده و سعی کرده‌ایم همه زیر و بم این خودرو را برای شما بررسی کنیم. لطفاً در ادامه با زوم فور کار همراه باشید.

1 – موتور ضعیف و شتاب نه چندان خوب

همان طور که در بخش معرفی خودرو به آن اشاره کردیم، لیفان ایکس 50 به یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ 1.5 لیتری با 102 اسب بخار نیرو و 133 نیوتن متر گشتاور مجهز شده است که با توجه به وزن حدوداً 1200 کیلوگرمی این خودرو، بدون شک برای این خودرو مناسب نیست. از خودرویی در رده قیمتی بالای 60 میلیون تومان انتظار بسیار بیشتری می‌رود. به دلیل همین موتور ضعیف و وزن بالای خودرو و همچنین گیربکس CVT استفاده شده، شتاب صفر تا صد این خودرو بسیار کند بود و حول و حوش 13 ثانیه می‌باشد،البته ناگفته نماند عملکرد موتور این خودرو برای حرکت در مسیرهای معمولی و تخت قابل قبول است.

2 – سیستم تعلیق نسبتاً ضعیف

یکی از مواردی که در کیفیت سواری و آسایش سرنشین و راننده بسیار تأثیر می‌گذارد، سیستم تعلیق یک خودرو است. لیفان ایکس 50 در محور جلو از سیستم تعلیق مک فرسون و در عقب، از سیستم تعلیق نیمه مستقل بازویی استفاده می‌کند. در مورد سواری و سیستم تعلیق لیفان ایکس 50 نظرات مالکان متفاوت است و برخی از آن راضی هستند و برخی دیگر، به آن می‌تازند. تجربه سواری نگارنده این مطلب که تجربه تست برخی مدل‌های هم رده دیگر این خودرو مانند ساندرو استپ وی را هم داشته، بیشتر موافق گروه اول مالکان است. روی دست اندازها سیستم تعلیق به خوبی نمی‌تواند ضربه‌ها را همیشه جذب کند و همین موضوع، می‌تواند در جاده‌های پر دست انداز و خاکی بسیار آزار دهنده باشد. البته نکته‌ای که لازم می دانیم تاکید کنیم این که ممکن است کسی که قبلاً تجربه سواری با خودروهای مختلف را نداشته و مثلاً از پراید یا پژو پشت فرمان این خودرو می‌نشیند، هیچ ایرادی به سیستم تعلیق این خودرو نگیرد.

3 – افت قیمت و بازار دست دوم نه چندان خوب

یکی از مشکلاتی که خیلی از خودروهای چینی در بازار ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، افت قیمت بسیار زیاد این خودروها و بازار دست دوم بدی است که دارند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تند تند خودرو عوض می‌کنند، خرید لیفان ایکس 50 به شما توصیه نمی‌شود.

4 – گیربکس CVT و دردسرهایش

استفاده از گیربکس CVT شاید به جای گیربکس‌های جدید اتومات برای خودروسازها هزینه کم‌تری داشته باشد، ولی دود این تصمیم کمپانی‌ها فقط به چشم مصرف کننده می‌رسد، این موضوع زمانی که بحث یک خودروی چینی هم مطرح باشد بسیار بغرنج‌تر خواهد شد. فقط کافی است به موتور ضعیف و شتاب کم این خودرو، گیربکس CVT را هم اضافه کنید و نتیجه گیری پای خودتان! البته ممکن است کسانی باشند که سبک رانندگی خودشان با این خودرو به خوبی هماهنگی داشته باشد و از نظر آن‌ها، این موضوع هیچ گونه ایرادی برای لیفان ایکس 50 نخواهد بود. ما سعی داریم در مطالب مشاوره خرید همه این دیدگاه‌ها را مد نظر داشته باشیم.

5 – شبکه نمایندگی‌های نه چندان گسترده

یکی از مشکلاتی که البته به خودرو مربوط نیست و کرمان موتور در این بخش خوب عمل نکرده، تعداد کم نمایندگی‌های این خودرو در مقایسه با به عنوان مثال پژو 207 یا رنو ساندرو است. به همین دلیل و به علت فروش نسبتاً بالای این خودرو، گاهی ممکن است برای دریافت خدمات از نمایندگی‌های کرمان موتور دچار برخی دردسرها شوید. خدمات پس از فروش این خودرو هم نسبتاً خوب بوده و در مقایسه با نمایندگی‌های پارس خودرو و ایران خودرو، مشتری رفتار بسیار بهتری از سوی کارکنان می‌بیند.

6 – نبود برخی آپشن ها

از خودرویی شصت میلیونی در بازار ایران، مشتری انتظار دارد تا برخی آپشن ها حتماً در آن ارائه شده باشند و در واقع، برخی تجهیزات و امکانات وجود دارند که برای این رده قیمتی، جزو بدیهیات محسوب می‌شوند. از جمله مهم‌ترین و شاخص‌ترین این آپشن ها که در ایکس 50 خبری از آن نیست کروز کنترل است که در رقبای هم قیمت آن مانند پژو 207 از این آپشن بهره می‌برند.

7 – باکی که با مصرف سوخت خودرو همخوانی ندارد

همان طور که در معرفی خودرو گفتیم، لیفان ایکس 50 به یک باک با ظرفیت 42 لیتر مجهز شده است و در کاتالوگ آن، مصرف سوخت ترکیبی را کمپانی 6.5 لیتر اعلام کرده که قطعاً واقعی نیست. مالکان زیادی گفته‌اند که در حالت ترکیبی مصرف سوخت این خودرو تقریباً حول و حوش 9 لیتر است که با توجه به ظرفیت اندک باک، موجب می‌شود تا سریع‌تر از خودروهای دیگر به پمپ بنزین مراجعه کنند.

سخن پایانی

ما در دو مطلب جداگانه سعی کردیم تا مزایا و معایب لیفان ایکس 50 را به صورت کاملاً منصفانه و بی طرفانه به اطلاع شما برسانیم. اگر با مشکلاتی که در این مقاله مطرح شد، مخصوصاً با شتاب کم خودرو می‌توانید کنار بیایید، و همچنین همان طور که در مطلب هم اشاره کردیم، اگر جزو آن دسته از مالکانی هستید که با خرید خودروی صفر، حداقل 5 سال به بالا با آن رانندگی می‌کنید، ما لیفان ایکس 50 را گزینه‌ای مناسب برای شما می دانیم و این خودرو قطعاً نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.

البته در انتها بد نیست  نگاهی به خودروهای روتین بازار یعنی رنو ساندرو یا پژو 207i هم بیندازید که اگرچه ظاهری تکراری و قدیمی دارند ولی از نظر کیفیت ساخت و بازار فروش شرایط بهتری نسبت به لیفان X50 دارند.

حتماً توجه داشته باشید که در نگارش این مطلب از تجارب و نقل قول‌های برخی مالکان این خودرو هم استفاده شده است و ممکن است برخی مالکان تجربه سواری متفاوتی با آن چه که در این مطلب ذکر شده است را داشته باشند. در پایان، اگر نظری در مورد موارد مطرح شده در این خودرو دارید، احساس می‌کنید برخی ایرادها خیلی سخت گیرانه بوده‌اند یا به برخی معایب دیگر خودرو پرداخته نشده، لطفاً در بخش کامنت ها ما و دیگر مخاطبان Z4CAR را از آن‌ها مطلع نمایید.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

33 دیدگاه ها برای "معایب لیفان x50 ایکس 50 و 7 دلیل برای نخریدن !"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسن
مهمان

سلام .من عاشق این ماشینم واقعا رانندگی باهاش قابل مقایسه به پژو و….نیست منتها یه کم پولم کمه امیدوارم به زودی بتونم یکیشونو بگیرم

فرهاد
مهمان

من هم مدل ۹۶ دارم تا الان فقط روغن بنزین زدم خیلی هم راضی هستم،مطمئن هستم اگه شما هم سوار بشید دیگه ماشینهای ایران خودرو و سایپا بپوسند نمیکنید،البته تو رنج قیمت خودش.

رضا
مهمان
من نمیدونم هر کس شده کارشناس این چه کارشناسی هست که به دروغ در مورد این ماشین میگید از لحاظ شتاب و سرعت و حتی تو گردنه و شبهای تند از پژو هم سرتر هست و نمیدونم روی چه حسابی شماها کارشناسی میکنید ادم باید در مورد قطعات کارشناسی کنه که خیلی بهتر از ماشینهایی ایرانی جواب میده من تو این سه سال بدترین جاها بهاش رفتم و همیشه بیابون بودم واقعا هم ماشین نرم و از لحاظ قطعات عالی بوده تنها عیبی که هست خدمات پس از فروشش بد بوده که بعضی ها میگن مشکله و گرنه از هر… بیشتر
مسعود
مهمان

فقط
زانتیا
ماکسیما
ازرا
سوناتا
سانتافه
بی ام دبل یو
مرسدس
بقیه ماشینا قارین همه رو داشتم

رضا
مهمان

تعجب میکنم از این کارشناس که میگه موتور ضعیف و سرعت کم دقیقا برعکس گفتین تا انجا که من میدونم و با این ماشین کورس بستم حتی تو سربالایی ها دقیقا مثل پژو هست و تو کفی هم به هیچ عنوان کم نمیاره گمان نکن حتی ماشینهای چینی در رده این ماشین بتونن بهاش رقابت کنن

سینا
مهمان

آیا لوازم یدکیش خوب گیر میاد و حدود قیمت لوازمش چطوره و مکانیک خوب براش پیدا میشه؟

سيد هادي
مهمان

من سه ساله که دارمش، انصافا ماشین خوبیه و سواری نرمی داره. هنوز ٢٠ هزارتا راه نرفتم اما ازش راضی بودم فقط مشکلم با باک کوچیک و شتاب کمشه که میخوام بفروشمش و جاش مزدا٢ یا ٢٠٧ بگیرم.
البته جای تأسف داره که موقع خرید باید پول ماشین خارجی بدی موقع فروش میگن چینیه در صورتی که چینم دیگه پیشرفت کرده و حداقل ماشیناش از آشغالای ایرانخودرو خیلی بهترن.
بخاطر چینی چینی گفتن الکی آدم باید ماشین سالم و نو رو مفت بفروشه بره.

حسین
مهمان

سلام دوستان بنده خودم این ماشینو دارم خدائیش خیلی خیلی راضیم ازش تا اینکه خودم چشمش زدم تصادفی که من جاده چالوس کردم (دقیقا شاخ به شاخ زدم به دیوار سنگ چین)هر ماشین دیگه ای هم بود کل اتاق و سقف قشنگ جم میشد ولی خدا رو شکر این فقط یکم طبق سمت راننده کج شده با چراغم شکست و پایین مه شکنم گوشه سپر کنده شد هر ماشینی دیگه بود اوراقی باس میدادم میرفت

علیرضا
مهمان

اگه گذرتون ب تعمیرگاه بابت گیربکس مزخرفش بیوفته ،اونوقت حال شما تماشاییه.ب هرنمایندگی وتعمیرگاه مراجعه کنی انگار ی بچه ناخواسته ی سرراهی رو میخوای ب نافشون ببندی.

بهزاد
مهمان

دوست عزیز به خاطر رانندگی بد خودمون و به موقع سرویس نکردن گیربکس این مشکلات حاصل میشه وگرنه اصلا این ماشین مشکلی نداره

مهدی
مهمان

من سه ساله این ماشین رو دارم.. از اشغالای ایران خودرو و سایپا خیلی سرتره. کافیه یه دور باهاش بزنی تا بفهنی لذت رانندکی یعنی چی. بعضی دوستان خیابون رو با پیست مسابقات اشتباه میگیرن فک میکنن ماشین یعنی گاز و سرعت و لایی و … من ایمنی ماشین برام مهمه و ایکس 50 عالیه