از هیولای ویژه پیست تا الهام بخشی برای محصولات / آئودی RS3 LMS

سه شنبه 21 بهمن 99 ساعت 14:11
از هیولای ویژه پیست تا الهام بخشی برای محصولات / آئودی RS3 LMS

یکی از متفاوت ترین خودروهایی که آئودی با مدل ۲۰۲۱ به بازار معرفی کرده، RS3 LMS نام دارد. این محصول با عبور از فیلترهای آئودی اسپرت تبدیل به یک جنگنده مرموز ویژه پیست شده است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید دماغه خودرو از طراحی اسپرت بافت لانه زنبوری استفاده می کند و دو ورودی بزرگ هوا نیز روی درپوش موتور قرار گرفته است. اسپویلر کربنی جلو و گرافیک داخلی چراغ های اصلی نیز این سمفونی را تکمیل می کنند.

این خودرو فناوری های جدید و بروزشده آئودی اسپرت(ویژه پیست) در تمامی قسمت ها از پیشرانه تا ایمنی را همراه دارد.

در بخش پیشرانه از تپنده ۲ لیتری ۴ سیلندر استفاده شده که برابر با ۳۴۰ اسب بخار خروجی و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته تعویض سریع ویژه ریسینگ هماهنگ شده که با محور جلو در ارتباط است. افزایش حجم تهویه و مدیریت دمای پیشرانه، سامانه توربوی جدید با مکانیسم بهبود یافته، بروزرسانی ایی سی یو و ... از جمله تغییرات جدید است.

در زمینه ایمنی آئودی ادعا می کند که آر اس۳ ال ام اس بهترین استانداردهای ممکن در مقایسه با بقیه خودروهای ویژه پیست را همراه دارد. مواردی مانند رول کیج تقویت شده استیل، کمربند ۶ نقطه ای جدید، صندلی های ویژه ریس، سیستم اطفا حریق و ...

سیستم ترمز نیز از الگوهای پیشرفته تری در مقایسه با نمونه های قبلی آئودی اسپرت برخوردار است که با دمای پایین تر عملکرد قابل اعتمادتری را از خود نشان می دهد.

یکی دیگر از بخش هایی که تغییرات جدید و مهمی را معرفی می کند؛ سیستم تعلیق این خودرو است که شاخص های مربوط به نرمی و ثبات روی جاده را به میزان زیادی بهبود داده است.

به گفته یکی از مقامات آئودی؛ پیشرفت ها و نوآوری های ویژه خودروهای پیست با فاصله کم و پس از تعدیل های جزیی راه خود را به محصولات استاندارد شهری نیز هموار می کنند.

 

فضای بیرونی آئودی RS3 LMS

 

فضای داخلی آئودی RS3 LMS

 

فضای داخلی آئودی RS3 LMS

 

فضای داخلی آئودی RS3 LMS

 

فضای بیرونی آئودی RS3 LMS

 

فضای داخلی آئودی RS3 LMS

 

 

عصر خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar