برنامه مزدا برای عرضه محصولات الکتریکی

دوشنبه 7 آذر 01 ساعت 14:54
برنامه مزدا برای عرضه محصولات الکتریکی

مزدا با اجرای برنامه‌ای تازه قصد دارد مدل‌های الکتریکی خود را افزایش دهد. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که برای ساخت ماشین‌های الکتریکی و باتری ۱۱.۵ تریلیون ین معادل ده میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

مزدا در رقابت برای ساخت ماشین‌های الکتریکی از دیگر خودروسازان عقب افتاده است. این شرکت تنها یک مدل الکتریکی دارد که آن هم به خاطر مسافت کمی که با هر شارژ می‌تواند حرکت کند پرطرفدار نیست. مدل‌های هیبرید این شرکت هم تنوع زیادی ندارد و از رقیبانش کمتر است.

برنامه‌ای که مزدا اعلام کرده سه مرحله دارد که در پایان مرحله دوم بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۷ چند مدل‌ الکتریکی به محصولاتش اضافه خواهد کرد. مزدا در مرحله سوم بین سال‌های ۲۰۲۸ تا ۲۰۳۰ به طور کامل بر عرضه محصولات الکتریکی تمرکز خواهد کرد.

آکیرا ماروموتو، مدیر مزدا می‌گوید که این شرکت علاوه بر مدل‌های الکتریکی در ساخت قوای محرکه هیبرید-الکتریکی هم سرمایه‌گذاری خواهد کرد. از جمله قرار است مدل MX-30، تنها ماشین الکتریکی شرکت سال آینده با قوای محرکه هیبرید-الکتریکی عرضه شود.

مزدا پیش از اعلام برنامه تازه‌اش پیش‌بینی کرده بود که تا سال ۲۰۳۰ سهم ماشین‌های الکتریکی از فروش کارخانه ۲۵ درصد باشد. این شرکت حالا پیش‌بینی خود را تغییر داده و می‌گوید این سهم می‌تواند تا ۴۰ درصد افزایش یابد.

انتظار می‌رود با اجرای قوانین سخت‌گیرانه برای حفظ محیط زیست، فروش ماشین‌های الکتریکی در چند سال آینده بیشتر شود. موسسه تحقیقاتی دلوییت پیش‌بینی کرده که فروش ماشین‌های الکتریکی از دو میلیون و ۵۰۰ دستگاه در سال ۲۰۲۰ به ۳۱ میلیون و صد دستگاه در سال ۲۰۳۰ افزایش یابد.

مزدا همزمان با اعلام برنامه تازه‌اش دو عکس از کانسپتی منتشر کرد که توجه بسیاری برانگیخت. خودروساز ژاپنی هیچ اطلاعاتی درباره این ماشین منتشر نکرده، اما رسانه‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این خودروی اسپرت الگویی برای ظاهر مدل‌های آینده شرکت باشد.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar