برند هواوی خودروی برقی تولید می کند

شنبه 11 اردیبهشت 00 ساعت 11:10
برند هواوی خودروی برقی تولید می کند

همکاری شریک تجاری بهمن (Sokon) با Huawei برای تولید خودرو الکتریکی

در جریان نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۱، Huawei با مشارگت گروه خودروسازی Sokon شریک تجاری بهمن از خودروی Seres SF5 که یک کراس اوور است، رونمایی کرد.

 SF5 از ظاهری آراسته و تناسبات یک کراس اوور مدرن برخوردار است. در نمای جلو، مجموعه چراغ های با تکنولوژی DRL LED در ترکیب با جلو پنجره مشبک یکپارچه که برای کاهش ضریب آئرودینامیک که به زیبایی در سپرجلو ادغام شده اند وجه شاخص این نما محسوب می گردد. همچنین در نمای جانبی، حجم پردازی های سیال، دستگیره های پنهان در و ستون انتهایی تهاجمی عناصر طراحی اصلی SF5 را شکل داده اند. در انتها، چراغ های عقب باریک LED که توسط یک نوار عرضی به هم متصل می شوند نشانگر حضور این خودروی الکتریکی در کالس خودروهای لوکس- اسپرت است.

 

برند هواوی خودروی برقی تولید می کند

 

توسعه بخش الکتریک پیشرانه این خودرو که از دو موتور الکتریکی و یک موتور ۵.۱ لیتری بنزینی تشکیل شده توسط Huawei صورت پذیرفته است. خروجی ترکیبی این سیستم حدود ۵۵۰ اسب بخار (۴۱۰ کیلووات) است که شتابگیری ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان ۷.۴ ثانیه فراهم می کند. اما فاکتور تحسین برانگیز در این خصوص توانایی پیمایش این خودرو است که با تکنولوژی "Extender Range" Huawei می تواند به صورت تمام الکتریک تا ۱۸۰ کیلومتر مسافت را طی کند و البته با شارژ کامل باتری و کامل بودن مخزن سوخت، SF5 دارای برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر است.

 

برند هواوی خودروی برقی تولید می کند

Huawei و Sokon در صنعت خودروسازی به یک طراحی فوق العاده دست یافته اند و با تعبیه یک صفحه نمایشگر infotainment بزرگ با کیفیت تصویری بالا که امروزه به عنوان روند غالب در کابین خودروهای الکتریکی است، به چشم می آید و توجه ویژه به سیستم صوتی این کراس اوور که بهره مندی از ۱۱ واحد صوتی برای ارائه "کیفیت صدای اپرا مانند" در داخل کابین، آن را از سایر رقبا در این زمینه متمایز ساخته است. یکی دیگر از ویژگی های جالب SF5 عملکرد شارژ "خودرو به خودرو" است که می تواند شارژ وسایل نقلیه دیگر یا سایر وسایل خارجی الکتریکی مانند اجاق های القایی، استریوها و سایر تجهیزات کمپینگ مسافرتی را تأمین کند.

۵ هزار دستگاه از این خودرو در روز اول به فروش رسیده و با توجه به استقبال صورت پذیرفته از آن، ورود Huawei نوید دهنده ظهور رقیبی قدرتمند برای تسلا در سال های پیش رو خواهد بود.

SF5 شاسی‌بلند الکتریکی هواوی

اقتصادآنلاین

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar