رولزرویس بوت تیل گران‌قیمت ترین خودرو جهان

دوشنبه 10 خرداد 00 ساعت 11:02
رولزرویس بوت تیل گران‌قیمت ترین خودرو جهان

رولزرویس از ایجاد زیرمجموعه‌ای تازه‌ برای ساخت ماشین‌های سفارشی خبر داده است. اولین ماشینی که در این بخش ساخته شده، یک رولزرویس بدون سقف به نام "بوت تِیل" (Boat Tail) است که گفته می‌شود گران‌ترین ماشین نو جهان است.

رولزرویس از کارخانه‌هایی است که در سفارش ماشین به مشتریانش انتخاب زیادی می‌دهد. مثلا برای رنگ، مشتریان ۴۴ هزار انتخاب دارند و می‌توانند تودوزی و تزیینات اتاق را با سلیقه خود کاملا تغییر دهند. با این حال تورستن مولر، مدیر رولزرویس می‌گوید مشتریان زیادی هستند که می‌خواهند ماشینی تک داشته باشد که با ایده آنها طراحی شده است.

 

رولزرویس بوت تیل گران‌قیمت ترین خودرو جهان

 

رولزرویس این ایده را در سال ۲۰۱۷ با ساخت ماشینی به نام "سوئیپ‌‌تِیل" (Sweeptail) امتحان کرد و آقای مولر می‌گوید کارخانه بعد از نمایش این ماشین سفارش‌های زیادی برای پروژه‌‌های مشابه دریافت کرد.

پروژه بوت‌ تیل ۴ سال پیش آغاز شد و قرار است از این ماشین فقط سه دستگاه ساخته شود. هر سه ماشین کاملا با سلیقه مشتری طراحی و تزیین می‌شوند و امکانات متفاوتی دارند.

موتور ماشین دوازده سیلندر است و در صندوق عقبش لوازم پیک‌نیک، یخچال، صندلی تاشو، میز و یک آفتاب‌گیر دارد. ساعت‌ساز سوئیسی، بووه (Bovet) هم برای مالک ماشین دو ساعت مچی زنانه و مردانه ساخته که با بازکردن بند‌ها می‌توان آن را در داشبورد جا داد.

رولزرویس قیمت ماشین و نام مشتریان را اعلام نکرده، اما گفته می‌شود قیمت ماشین ۲۰ میلیون پوند (۲۸ میلیون دلار) است. رسانه‌ها گمانه‌زنی کرده‌اند که یکی از این رولزرویس‌ها به سفارش جی‌زی و بیانسه، زوج هنرمند آمریکایی، ساخته شده است.

 

رولزرویس بوت تیل گران‌قیمت ترین خودرو جهان

 

مدیر رولزرویس می‌گوید که زیرمجموعه جدید کارخانه که کوچ‌بیلد نام دارد، برنامه‌ریزی برای ساخت مدل بعدی را آغاز کرده است. به گفته آقای مولر هر چه تعداد ماشین‌هایی که در این پروژه ساخته می‌شود کمتر باشد، پروژه از نظر مالی موفق‌تر است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar