بی‌میلی پورشه به احداث کارخانه در چین

پنج شنبه 30 بهمن 99 ساعت 15:38
بی‌میلی پورشه به احداث کارخانه در چین

به گفته الیور بلومه مدیرعامل شرکت پورشه، به این زودی‌ها کارخانه‌ای در چین احداث نمی‌شود، زیرا این شرکت قصد دارد تصویر «ساخت آلمان» خود را حفظ کند.

این تصمیم در حالی 'گرفته شده است که چین الآن بزرگ‌ترین بازار خودروسازان در جهان است. پورشه ۲۷۲ هزار و ۱۶۲ دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۰ تحویل داده است. از این تعداد ۸۸ هزار و ۹۶۸ دستگاه به چین ارسال شده است.

برای مقایسه، این شرکت در همین مدت ۸۰ هزار و ۸۹۲ محصول را در اروپا و ۵۷ هزار و ۲۹۴ محصول را در ایالات‌متحده به فروش رساند. پورشه تمام خودروهای خود را در آلمان تولید نمی‌کند. برای مثال، کاین در کارخانه گروه فولکس واگن در براتیسلاوا، اسلواکی تولید شده است. برای راه‌اندازی سدان برقی تایکان، پورشه ۶ میلیارد یورو در کارخانه آلمانی خود سرمایه‌گذاری کرد تا یک خط مونتاژ برای ساخت خودروهای الکتریکی تولید کند. تولید در سال ۲۰۱۹ آغاز شد و پورشه ۲۰ هزار و ۱۵ دستگاه از این مدل را در سال ۲۰۲۰ به خریداران تحویل داد. تولید خودروهای الکتریکی پورشه در آلمان طی سال‌های آینده افزایش خواهد یافت. این شرکت قبلا تایکان کراس توریسمو را تبلیغ کرد که به‌زودی رونمایی می‌شود. یک نسخه الکتریکی از ماکان نیز در راه است و باید در اواخر سال ۲۰۲۲ وارد بازار شود.

عصر خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar