بی وای دی e2 ، هاچ بک الکتریکی چینی

سه شنبه 10 فروردین 00 ساعت 17:41
بی وای دی e۲ ، هاچ بک الکتریکی  چینی

بی وای دی(BYD) یکی از خودروسازان پیشتاز چین در زمینهار ارتقای انواع وسایل نقلیه الکتریکی و باتری های مورد نیاز آنها است که طی سالیان اخیر تنوع محصولات خود در بخش خودروهای شهری را به میزان چشمگیری افزایش داده است.

بی وای دی از سال ۲۰۱۹ یک هاچ بک ۵ درب جذاب را با نام e2 میان محصولات خود قرار داده که شباهت زیادی به گلف و برخی از مدل های سئات دارد.

ابعاد
از نظر ابعاد برابر با ۴۲۴۰ میلیمتر در طول، ۱۷۶۰ میلیمتر در عرض و ۱۵۳۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۶۱۰ میلیمتر است. وزن خالص حدود ۱۳۵۰ کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد ۱۶ اینچی هستند.

 

بی وای دی e2 ، هاچ بک الکتریکی  چینی

 

پیشرانه
در بخش پیشرانه این هاچ بک از یک موتور الکتریکی ۷۰ کیلوواتی(۹۴ اسب بخار) با گشتاور ۱۸۰ نیوتن متر استفاده شده است. باتری با توجه به تریم ۳۵.۲ و ۴۷.۳ کیلووات ساعت ظرفیت دارد.

e2 با این مشخصات پیشرانه بیشینه سرعتی برابر با ۱۳۰ کیلومتر برساعت دارد و طی ۱۰.۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد که نتایج چندان جذابی به نظر نمی رسد.

همانند اکثر خودروهای الکتریکی بازار، در بخش جعبه دنده از نمونه تک سرعته استفاده شده است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

کابین
کابین ایی۲ یک محیط ساده است که در جلب نظر مخاطب خود با توجه به ویژگی های سبک مینیمال موفق عمل می کند. از امکانات کابین می توان سیستم تهویه اتوماتیک(آپشن)، استارت دکمه ای، نمایشگر تبلتی بزرگ سیستم سرگرمی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر(آپشن)، ناوبری ماهواره ای(آپشن)، بلوتوث، تهویه و گرم کن صندلی(آپشن)، استراحتگاه دست جلو، تنظیم ارتفاع فرمان(آپشن)، پاور ویندوز جلو و عقب، تنظیم الکتریکی آینه(آپشن) و ... نام برد.

 

بی وای دی e2 ، هاچ بک الکتریکی  چینی

 

ایمنی
در بخش ایمنی نیز مواردی  مثل: کروز کنترل(آپشن)، ورود بدون کلید، رادار پارک جلو و عقب، دوربین عقب(آپشن)، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز(آپشن)، پایداری الکترونیکی(آپشن)، ترمز پارک اتوماتیک(آپشن)، دستیار حرکت در سربالایی(آپشن)، هدلایت اتوماتیک، ایزوفیکس و ... قابل ذکر هستند.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar