تولید باتری خودروهای برقی توسط تویوتا و پاناسونیک

دوشنبه 1 بهمن 97 ساعت 11:17
تولید باتری خودروهای برقی توسط تویوتا و پاناسونیک

کمپانی خودروسازی تویوتا با پاناسونیک قصد دارند با همکاری یکدیگر به تولید انبوه باتری مخصوص خودروهای الکتریکی بپردازند.

خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

پس خیلی از کمپانی‌های خودروسازی در دنیا عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، باعث شده گروه‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

به نظر می‌رسد که کمپانی‌های چینی رقیب باعث شده‌اند کمپانی‌های ژاپنی به تکاپو بیفتند و در رقابت تنگاتنگی با آنها تصمیم بگیرند که به تولید انبوه محصولات و باتری‌های مخصوص خودروهای برقی و الکتریکی بپردازند و در این عرصه از آنها عقب نیفتند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک باعث شده است کمپانی‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

اکنون دو شرکت ژاپنی تویوتا و پاناسونیک تصمیم گرفته‌اند که با عقد یک قرارداد همکاری جدید و جوینت ونچر در سال آتی میلادی به تولید انبوه باتری‌های مخصوص خودروهای برقی و الکتریکی بپردازند.

این در حالیست که چندی پیش هم اخبار و گزارش‌های دیگری در رسانه‌ها منتشر شده بود که نشان می‌داد آلمان هم در این زمینه سرمایه گذاری بزرگی کرده و خودروسازانی مانند کمپانی دایملر می‌خواهند باتری‌های قدرتمندی را به مرحله تولید برسانند که در خودروهای برقی و الکتریکی طراحی و توسعه داده شده آنها بکار گرفته شود و بنابراین از نیاز و وابستگی خود به کمپانی‌های چینی تولیدکننده باتری بکاهند.

به گفته منابع آگاه به نقل از رویترز، ۵۱ درصد از سهام این جوینت ونچر به کمپانی تویوتا موتورز و باقی آن هم به پاناسونیک تعلق دارد.

باتری‌های تولید شده توسط این جوینت ونچر قرار است در اختیار خودروسازان ژاپنی مانند تویوتا، مزدا و سوبارو قرار بگیرد تا آنها بتوانند به تولید انبوه خودروهای برقی و الکتریکی جدید بپردازند.

دولت‌های زیادی مانند انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar