آغاز تولید خودروی لوکس اروس سنات در روسیه

سه شنبه 11 خرداد 00 ساعت 11:20
آغاز تولید خودروی لوکس اروس سنات در روسیه

تولید خودروی لاکچری اروس سنات Aurus Senat در کارخانه ی فورد سولرز در الابوگای تاتارستان شروع شد و ولادمیر پوتین به شکل ویدئو کنفرانس در مراسم افتتاحیه آن حضور پیدا کرد.

قیمت پایه اروس سنات ۱۸ میلیون روبل (حدود ۲۴۵ هزار دلار) است اما سری اول خودروهای تولیدی با بالاترین آپشن های ممکن تولید می شوند و ۲۲ میلیون روبل (۳۰۰ هزار دلار) قیمت دارند.

تحویل این خودروها از تیر شروع می شود و بیشتر این خودروهای تولیدی در بازارهای بین المللی به ویژه خاورمیانه فروخته می شوند.

قرار بر این است که کارخانه الابوگا خودروی شاسی بلند اورس کومندانت را هم به تولید انبوه برساند.

اروس اولین خودروی تجملی روسی است که صفر تا ۱۰۰ آن در مؤسسه طراحی NAMI روسیه طراحی شده است.  ۶۳.۵ درصد سهم آن متعلق به NAMI، ۳۶ درصد متعلق به توازن Tawazun  امارات متحده عربی و ۰.۵ درصد آن متعلقبه سولرز Sollers‌ است.

«بخش مهمی از خودروهای اروس تولید شده برای صادرات به بازارهای بین المللی مثل خاورمیانه برنامه ریزی شده اند. ورود به بازارهای چین و غرب اروپا جزو برنامه های بلندمدت این کمپانی است.»

به گفته ی رویترز، خودروی اروس که پوتین حامی آن است در سال ۲۰۱۳ رونمایی شده بود. در سال ۲۰۱۸ پوتین مدل لیموزین آن را سوار شد تا حمایت خود را از آن به نمایش بگذارد. تولید این سدان بعید است که تأثیر چشمگیری روی صنعت خودروی روسیه در آینده نزدیک برجای بگذارد. دنیس مانتورو Denis Man وزیر صنعت روسیه در مصاحبه با روزنامه ودومستی Vedomosti گفته است که امسال فقط ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه از این خودرو تولید می شود.

احتمالا ارائه این خودرو به معنی آن است که روسیه می خواهد نشان دهد بدون وابستگی به صنعت خودروی جهانی هم می تواند به طراحی و تولید خودرو هم بپردازد. کشورهای غربی تحریم روسیه را از سال ۲۰۱۴ شروع کرده اند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar