تولید خودرو برقی توسط ولوو تا سال ۲۰۳۰

بروزرسانی در: سه شنبه 12 اسفند 99 ساعت 18:35
تولید خودرو برقی توسط ولوو تا سال ۲۰۳۰

در حالی که هر روز به تعداد خودروسازانی که قصد دارند موتور های سوخت فسیلی را تا پایان این دهه کنار بگذارند ، اضافه می شود ، شرکت سوئدی-چینی ولو اعلام کرد که کل خودرو های تولیدی این شرکت تا سال ۲۰۳۰ کاملا برقی خواهد شد.

هاکان ساموئلسون، مدیر اجرایی ولوو در مورد تقاضای آینده برای وسایل نقلیه الکتریکی به خبرنگاران گفت: من اعتقاد دارم مشتریانی که مایل به موتور بنزینی باشند وجود نخواهد داشت و یک خودروی برقی جذابیت بیشتری برای مشتریان دارد.

این خودروساز سوئدی همچنین اعلام کرد که ۵۰ درصد از فروش جهانی این شرکت باید تا سال ۲۰۲۵ خودروهای کاملاً برقی و نیمه دیگر باید مدل های هیبریدی باشد.

ولوو که متعلق به گروه هلدینگ ژجیانگ جیلی مستقر در شهر هانگزو است در ادامه اعلام کرد که تا چند سال آینده خانواده جدیدی از اتومبیل های برقی را راه اندازی خواهد کرد که همه آنها فقط به صورت آنلاین فروخته می شوند.

ولوو اواخر روز سه شنبه از دومین مدل تمام الکتریکی خود یعنیC40  رونمایی خواهد کرد.

ساموئلسون گفت که مدل های جدید الکتریکی ولوو به روزرسانی و اصلاح شده اند، رویکردی که شرکت خودروسازی تسلا برای اولین بار برای تولید خودروهای الکتریکی خود در پیش گرفت.

خودروسازان در حالی که با اهداف انتشار گاز CO2 در اروپا و چین و همچنین ممنوعیت هایی در برخی از کشورها برای استفاده از وسایل نقلیه سوخت فسیلی روبرو هستند، برای تولید مدل هایی با آلایندگی صفر رقابت می کنند.

ماه گذشته، شرکت آمریکایی فورد موتور اعلام کرد که خودروهای تولیدی این شرکت در اروپا تا سال ۲۰۳۰ کاملاً الکتریکی خواهد شد. شرکت سازنده خودروهای جگوار لندرور هم اعلام کرد که برند لوکس جگوار تا سال ۲۰۲۵ کاملاً برقی خواهد شد.

نوامبر گذشته، سازنده خودروهای لوکس بنتلی که مالک آن شرکت فولکس واگن آلمان است نیز اعلام کرد که مدل های مختلف آن تا سال ۲۰۳۰ همه برقی خواهند شد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar