انتخاب جیپ اونجر به عنوان بهترین خودرو سال ۲۰۲۳ اروپا

سه شنبه 27 دی 01 ساعت 09:12
انتخاب جیپ اونجر به عنوان بهترین خودرو سال 2023 اروپا

جایزه «ماشین سال» قاره سبز از سال ۱۹۶۴ میلادی آغاز شده تا به امروز هر سال اهدا می‌شود و امسال این جایزه نصیب نماینده برند آمریکایی جیب با خودرو کراس‌اوور تمام برقی جیپ اونجر شد.

۵۹ عضو هیئت داوران «ماشین سال اروپا» وظیفه افتخارآمیز مشخص نمودن برنده یکی از معتبرترین جوایز دنیای خودرو را برعهده دارند. به عنوان بخشی از این رویداد، روزنامه نگاران حوزه خودرو از ۲۳ کشور جهان به گزینه مورد علاقه خود امتیاز می‌دهند و نتیجه این رای تا زمان اهدای جوایز یک راز کاملاً محافظت شده باقی می‌ماند و امتیازات هر کشور به عنوان بخشی از یک رویداد جشن شمرده می‌شود.

مراسم اهدای جوایز «خودروی سال ۲۰۲۳» امسال جمعه ۱۳ ژانویه ۲۰۲۳ ساعت ۱۲ بعد از ظهر (CET) در پایتخت کشور بلژیک و شهر بروکسل برگزار شد و نمایشگاه بین المللی موتور بروکسل برای اولین بار میزبان این مراسم بود. قدیمی ترین و معتبرترین جایزه خودرو در اروپا امسال شصتمین دوره خود را در پایتخت شکلات جهان جشن گرفت.

در این دوره هفت فینالیست به مرحله نهایی این رقابت خودرویی راه یافتند. جیپ اونجر، کیا نیرو، نیسان آریا، پژو ۴۰۸، رنو آسترال، سوبارو سولترا/تویوتا bZ4X و فولکس واگن ID.

در نهایت محصول برقی کمپانی جیب در میان تمامی رقبای سرسخت خود گوی رقابت را ربود و به عنوان بهترین خودرو سال ۲۰۲۳ اروپا انتخاب شد در این رقابت پس از جیپ اونجر، فولکس‌واگن الکتریکی آی‌دی.باز (ID.Buzz) و نیسان الکتریکی آریا دوم و سوم شدند.

کراس‌اوور اونجر(Avenger) اولین مدل الکتریکی جیپ است که بنا به گفته مسئولان این شرکت آمریکایی با توجه به نیاز‌ مشتریان اروپایی و بازار قاره سبز طراحی و تولید شده است. خودرو اونجر در سگمنت کراس‌وور های کامپکت شهری قرار دارد و به کمک یک پیشرانه تمام الکتریکی و پکیج توانمند باتری با هر بار شارژ توان پیمایس ۴۰۰ کیلومتر را دارد.

خودروبانک

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar