کانسپت جیپ اونجر ۴×۴ در موتورشو پاریس ۲۰۲۲

بروزرسانی در: سه شنبه 26 مهر 01 ساعت 07:19
کانسپت جیپ اونجر 4x4 در موتورشو پاریس 2022

جیپ بدون سیستم چهارچرخ محرک اصلا حس و حال خوبی ندارد، اما برند Stellantis قول داده است که فقدان کشش بهتر Avenger را در نسخه دو دیفرانسیل برطرف کند. این کراس اوور الکتریکی در نمایشگاه خودروی پاریس پیش‌نمایش می‌شود و دارای رگه های آبی رنگ روی بدنه و نورپردازی LED در نمای ظاهری آن می باشد. از دیگر تغییرات قابل توجه می توان به استفاده از ریل سقفی و لاستیکهای پهن تر با دیزاین متفاوت است.

عجیب است که جیپ در مورد مشخصات فنی نسخه دو دیفرانسیل هیچ صحبتی نکرده است اما با این حال میتوان حدس زد که اونجِر در نسخه دو دیفرانسیل علاوه بر یک موتور الکتریکی در جلو، یک موتور الکتریکی نیز در عقب دارد. نسخه استاندارد با یک موتور نصب شده در جلو با قدرت ۱۵۴ اسب بخار و ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور عرضه می شودو باید دید که آیا موتور الکترونیکی نصب شده در عقب یکسان است یا خیر؟ که اگر ۲ موتور الکتریکی در نسخه دو دیفرانسیل یکسان باشد می تواند به خروجی ترکیبی حدود ۳۰۰ اسب بخار و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور برسد که در یک خودروی الکتریکی با طول تنها ۴.۰۸ متری خلاصه میشود. در واقع، Avenger جدید ۶ سانتی متر کوتاه تر از Renegade است. Avenger می تواند از همان باتری ۵۴ کیلووات ساعتی مانند پیکربندی دیفرانسیل جلو استفاده کند که باتوجه به اینکه نسخه دو دیفرانسیل سنگین تر است برد آن در شهر کمتر از ۵۵۰ کیلومتر خواهد بود که در نسخه تک دیفرانسیل آن تخمین زده شده بود.

جیپ می‌گوید سه دقیقه شارژ با برق ۱۰۰ کیلوواتی به معنی ۳۰ کیلومتر برد بیشتر است، این درحالی است که شارژ باطری در عرض ۲۴ دقیقه از ۲۰ به ۸۰ درصد افزایش می باید. هنوز مشخص نیست که آیا نصب یک موتور الکترونیکی در عقب تأثیر منفی بر ظرفیت صندوق خواهد داشت یا خیر؟ اگر تاثیر منفی داشته باشد پس قطعا فضای بار کمتر از ۳۸۰ لیتر را در نسخه دو دیفرانسیل شاهد خواهیم بود.

طرفداران جیپ از ایالات متحده باید جای دیگری به دنبال این مدل باشند زیرا Avenger به آمریکای شمالی نمی آید و در عوض، Recon رانگلر و مدل بزرگتر و مجلل تر واگنیر S در ایالات متحده هستند و هر دو از سال ۲۰۲۴ در آمریکا تولید خواهند شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar