خودروهای برقی هیوندای در راه نروژ

دوشنبه 12 دی 01 ساعت 13:18
خودروهای برقی هیوندای در راه نروژ

نروژ از نظر نسبت خودروهای برقی در جاده‌ها و نرخی که مردم از احتراق داخلی به خودروهای الکتریکی شیفت می‌کنند، بسیار جلوتر از بسیاری از کشورهاست.

اکثر خودروهای جدید در کشور دارای دوشاخه هستند و بیشتر آنها خودروهای برقی خالص به شمار می‌روند. به همین دلیل است که هیوندایی تصمیم گرفته از اول ژانویه سال ۲۰۲۳ فروش خودروهای سوخت‌سوز را به طور کلی در این کشور شمال اروپا متوقف کند.

اخیرا مدل جدید آیونیک ۶ هیوندایی با استقبال خوبی در نروژ روبه‌رو شد. در این مورد، توماس راسولد، مدیر‌عامل هیوندای موتور نروژ، گفت: ما به مجموعه مدل‌های خود ایمان زیادی داریم و اکنون که آیونیک ۶ کاملا جدید را عرضه کرده‌ایم، وقت آن است که تنها خودروهای تمام‌الکتریکی را در بازار نروژ بفروشیم. وی افزود: ما مطمئن هستیم خودروهای تمام‌الکتریکی‌مان موفقیت‌های مستمری را برای شرکت در آینده به ارمغان خواهند آورد.

هیوندای انتظار دارد خودروهای BEV حدود ۹۳درصد از فروش در نروژ را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده باشند، در‌حالی‌که این میزان در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ حدود ۹۰درصد بود.

این شرکت خاطرنشان می‌کند از ۲۵هزار دستگاه خودرویی که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ در نروژ تحویل داده است، حدود ۹۲درصد کاملا برقی هستند و هیوندایی اکنون یکی از محبوب‌ترین برندهای خودرو در این کشور به حساب می‌آید.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar