معرفی بی وای دی سیل (Seal)

دوشنبه 1 اسفند 01 ساعت 15:35
معرفی بی وای دی سیل (Seal)

سیل(Seal) یکی از جدیدترین سدان های برند بی وای دی(BYD) است که در بازار چین از ۳۱۲۰۰ تا ۴۲۵۰۰ دلار قیمت دارد. سیل طراحی جذابی را همراه دارد تا جائیکه از آن به عنوان رقیبی برای تسلا مدل۳ نام می برند. اما اگر بخواهیم یک مشابه داخل سازمانی نیز برای بی وای دی سیل پیدا کنیم باید به دیگر سدان شاخص این کمپانی یعنی هان اشاره داشته باشیم.

بی وای دی سیل از منظر ابعاد برابر با ۴۸۰۰ میلیمتر در طول، ۱۸۷۵ میلیمتر در عرض و ۱۴۶۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها ۲۹۲۰ میلیمتر و وزن خودرو با توجه به تریم ۱۸۸۵، ۲۰۱۵ و ۲۱۵۰ کیلوگرم محاسبه شده است.

سقف کمانی بی وای دی سیل، یک کوپه ۴ درب را مقابل مخاطب قرار می دهد که تقریبا تمامی اجزای بدنه به خوبی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا منظره ای زیبا شکل بگیرد. دستگیره های پاپ آپ، رکاب، چراغ های اصلی عقب یکپارچه و طراحی اسپرت سپرها از دیگر ویژگی های نمای ظاهری سیل هستند.

الگوی برش درب عقب نیز در نوع خود جالب است اما به نظر می رسد فضای کمی برای سوار و پیاده شدن افراد درشت اندام در این قسمت خودرو وجود دارد.

جزئیات کابین از مواد اولیه باکیفیت شکل گرفته است. بیشتر قسمت ها دارای بافت نرم هستند. صندلی ها نیز طراحی ارگونومیک و اسپرت دارند. از امکانات کابین باید به: سیستم صوتی سیل نیز از برند حرفه ای Dynaudio، نمایشگر لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی تبلتی با قابلیت چرخش، نمایشگر اطلاعات کیلومتر پشت فرمان، نورپردازی مالتی کالر، ناوبری ماهواره ای، یو اس بی، پشتیبانی از فرمان های صوتی، استراحتگاه دست هر دو ردیف، سیستم تهویه اتوماتیک، درب صندوق الکتریکی باز/بسته بدون دخالت دست، نمایشگر هداپ، تنظیم الکتریکی صندلی ها، استارت دکمه ای، پاور ویندوز هر دو ردیف، اسکای روف پانورامیک،  آینه ها مجهز به گرم کن/تاشوی خودکار/حافظه/ریورز اتوماتیک و سنسور باران اشاره کنیم.

در بخش ایمنی، بی وای دی سیل مجهز به فناوری خودران سطح ۲ است. این فناوری که همچنان مستلزم ارتباط کامل دست راننده با فرمان است به مفهوم حضور سنسورهایی است که ویژگی هایی شامل: کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک جلو و عقب، دوربین ۳۶۰ درجه، ای بی اس، ئی بی دی، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده، هدلایت اتوماتیک، نورپایین اتوماتیک و... را به این خودرو آورده اند.

از دیگر امکانات ایمنی باید به: ورود بدون کلید، نشانگر فشار باد لاستیک، ایربگ کامل و زانو، ایزوفیکس و... اشاره کنیم.

سیل در بخش پیشرانه با توجه به تریم امکان سفارش ۳ مدل را پیش روی مشتریان قرار می دهد. تریم پایه با موتور الکتریکی ۲۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر، تریم میان رده با موتور الکتریکی ۳۰۸ اسب بخاری و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر و تریم پرچمدار با ۲ موتور الکتریکی مجموع خروجی ۵۲۳ اسب بخار و گشتاور ۶۷۰ نیوتن متر.

انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی از بسته باتری ۶۱.۴ کیلووات ساعت در مدل پایه، ۸۲.۵ کیلووات ساعت در میان رده و پرچمدار تامین می شود. برد حرکتی تریم ها نیز به ترتیب ۵۵۰ کیلومتر، ۷۰۰ و ۶۵۰ کیلومتر محاسبه شده است.

شاخص صفر تا ۱۰۰ در سیل با تک موتور الکتریکی برابر با ۵.۹ ثانیه  و مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک ۳.۸ ثانیه است.

بیشینه سرعت در تمامی تریم ها ۱۸۰ کیلومتر برساعت است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است. رینگ های آلومینیومی در اندازه ۱۸ و ۱۹ اینچی ارائه می شوند.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar