رونمایی نسل جدید چانگان یونی وی iDD

یکشنبه 9 اردیبهشت 03 ساعت 15:04
رونمایی نسل جدید چانگان یونی وی iDD

شرکت چانگان در نمایشگاه پکن ۲۰۲۴ از سدان پلاگین هیبریدی و جدید یونی وی iDD با قیمت ۱۶ هزار دلار رونمایی کرد.

سدان موردبحث در سه تیپ و با قیمت ۱۶ تا ۱۷۵۰۰ دلار عرضه خواهد شد. یونی وی به قوای محرکه پلاگین هیبرید مجهز است و از نظر قوای محرکه و طراحی نسبت به قبل بهبود یافته است. سه حرف iDD در نام این خودرو نیز مخفف عبارت intelligent Dual Drive است. این سیستم از قوای محرکه هیبریدی متنوعی همچون ۴۸ ولتی، پلاگین هیبریدی و برقی با سیستم افزایش دهنده پیمایش پشتیبانی می‌کند.

نسل دوم یونی وی iDD بر اساس معماری موسوم به آرک توسعه یافته و طول/عرض/ارتفاع ۴۷۲۰/۱۸۳۸/۱۴۳۵ میلی‌متری و فاصله بین محوری ۲۷۵۰ میلی‌متری دارد. همه نسخه‌های این سدان چینی به‌صورت استاندارد با بال عقب و در پشتی برقی عرضه می‌شوند. همچنین باید دانست استفاده از معماری آرک باعث شده چانگان یونی وی iDD با شش کیسه هوا عرضه شود و ۷۰ درصد بدنه آن از فولاد با استحکام بالا ساخته شود.

البته از نظر طراحی باید دانست این خودرو تفاوت زیادی با مدل درون‌سوز ندارد و طراحی متمایز جلوپنجره با چراغ‌هایی تیز ترکیب شده است. البته مهم‌ترین موضوع درباره یونی وی iDD به قوای محرکه پلاگین هیبریدی آن مربوط می‌شود که توسط خود چانگان توسعه یافته و متشکل از پیشرانه ۱.۵ لیتری و موتور برقی در جلوست. این مجموعه با گیربکس E-CVT همکاری می‌کند. حداکثر قدرت و گشتاور پیشرانه درون‌سوز به ۱۰۸ اسب بخار و ۱۴۳ نیوتون متر می‌رسد درحالی‌که موتور برقی قدرت ۲۱۲ اسب بخار و گشتاور ۳۳۰ نیوتون متر دارد.

چانگان یونی وی iDD جدید در عرض ۶.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند. باتری لیتیوم آهن فسفات خودرو نیز می‌تواند در حالت برقی شعاع حرکتی ۱۳۶ کیلومتری را فراهم کند هرچند با باک پر و باتری شارژ شده حداکثر توان پیمایش خودرو ۱۱۶۰ کیلومتر خواهد بود. با استفاده از شارژر سریع نیز می‌توان در عرض نیم ساعت شارژ ۳۰ درصدی باتری را به ۸۰ درصد رساند.

وقتی وارد کابین چانگان یونی وی iDD جدید شوید شاهد طراحی T شکل به همراه نمایشگر مرکزی شناور ۱۰.۳ اینچی، پشت آمپرهای دیجیتالی ۱۰.۳ اینچی و غربیلک فرمان دی کات دوبل خواهید بود. در کنسول مرکزی خودرو هم شیفتر دنده اسپرتی دیده می‌شود. خودروی موردبحث از نظر سیستم‌های کمک راننده کمبودی ندارد و در لیست تجهیزات آن مواردی همچون ترمز اضطراری خودکار، هشدار برخورد از جلو، هشدار خروج از مسیر و دستیار حفظ خودرو بین خطوط وجود دارند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar