معرفی شاسی بلند بنز EQS 2023

بروزرسانی در: دوشنبه 18 مهر 01 ساعت 16:26
معرفی شاسی بلند بنز EQS 2023

شاسی بلند مرسدس بنز EQS 580 از منظر طراحی در یکی از نقدهای نشریه مطرح کار اند درایور(شروع فعالیت ۱۹۵۵) به یک ماهی لغزنده یا قطره ای از فلز جیوه تشبیه شده بود که البته کاملا درست به نظر می رسد زیرا در اکثر قسمت های بدنه حالت تخم مرغی دارد و خبری از خطوط تند و تیز در آن نیست تا زاویه ای مشخص تولید کنند.

به عنوان شاسی بلند الکتریکی مرسدس بنز، ای کیو اس ۵۸۰ به دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی ۵۳۶ اسب بخار و گشتاور ۶۳۳ پوند فوت مجهز شده است. انرژی مورد نیاز پیشرانه از بسته باتری لیتیم-یون بسیار قدرتمند ۱۰۸.۴ کیلووات ساعت تامین می شود.

باتوجه به حضور دو موتور الکتریکی و جانمایی یک موتور برای هر محور، سامانه تمام چرخ اختصاصی ۴ماتیک مرسدس بنز نیز در وضعیت فعال قرار دارد.

خودرو طی ۴.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۰۹ کیلومتر برساعت است.

باتری از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند تا طی ۳۱ دقیقه با شارژر DC ظرفیت از ۱۰ به ۸۰ درصد برسد. قیمت پایه این خودرو ۱۲۷ هزار دلار برای بازار آمریکا است اما در نمونه ای که تصاویرش برای این مطلب استفاده شد، با توجه به حضور آپشن، برچسب قیمت عدد ۱۴۰ هزار دلار را نشان می دهد.

EQS 580 با ۲۸۲۵ کیلوگرم وزن روی رینگ های ۲۱ اینچی آلومینیومی ایستاده و سیستم تعلیق هوشمند مرسدس نیز تجربه یک رانندگی نرم و رویایی را برایش تضمین کرده است.

فضای داخل کابین هم مطابق با استانداردهای روز مرسدس بنز شکل گرفته بنابراین در کنسول اصلی جلو شاهد حضور ساختار هایپراسکرین هستیم که شامل نمایشگر ۱۷.۷ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر ۱۲.۳ اینچ اطلاعات کلیومتر هستیم که زیر قابی یکپارچه قرار دارند. البته باید اشاره کرد که هایپراسکرین اینجا به عنوان آپشن قابل سفارش است.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar