قدرتمندترین شاسی بلند لوکس دنیا؛ استون مارتین DBX 707

دوشنبه 18 بهمن 00 ساعت 09:58
قدرتمندترین شاسی بلند لوکس دنیا؛ استون مارتین DBX 707

آستون مارتین، خودروساز انگلیسی مدل تقویت‌شده‌ای از شاسی‌بلند DBX خود رونمایی کرده که می‌گوید قوی‌ترین شاسی‌بلند لوکس دنیا است و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش ۳.۳ ثانیه است.

آستون مارتین این مدل را DBX 707 نامیده است. عدد ۷۰۷ از قدرت موتور هشت سیلندر ماشین گرفته شده که از ۵۴۲ اسب بخار در مدل‌های معمولی DBX به ۷۰۷ اسب بخار افزایش یافته است. با این قدرت DBX 707 از شاسی‌بلندهای تقویت شده لامبورگینی، بنتلی و پورشه قوی‌تر است.

برخلاف ظاهر ماشین که نسبت به مدل معمولی تغییر زیادی نکرده، مهندسان آستون مارتین بخش‌های فنی این شاسی‌بلند را تا حد زیادی تغییر داده‌اند. تمرکز اصلی در این تغییرات، بهتر کردن فرمان‌گیری ماشین در سرعت‌های بالا بوده است. آستون مارتین می‌گوید این تغییرات باعث شده تا DBX 707 در کلاسی که ماشین‌ها شبیه به چکش هستند، یک شمشیر سابر باشد.

آستون مارتین می‌خواهد برای اثبات توانایی‌های ماشین، رکورد زمان در پیست نوربرگ‌رینگ در آلمان را بشکند. این رکورد در حال حاضر در اختیار شاسی‌بلند پورشه است که این پیست در اشتوتگارت آلمان را در هفت دقیقه و ۳۸ ثانیه و ۹۲۵ صدم ثانیه دور زده است.

DBX پرفروش‌ترین مدل آستون مارتین است. آستون مارتین در اولین سال عرضه این ماشین حدود سه هزار دستگاه از این شاسی‌بلند فروخت. فروش کل آستون مارتین در سال گذشته شش هزار و ۱۸۲ دستگاه بود. تولید DBX 707 با قیمت پایه ۲۰۰ هزار پوند (حدود ۲۷۰ هزار دلار) از نیمه دوم سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar