لامبورگینی ایگویستا با پوشش رادار گریز !

چهارشنبه 9 خرداد 03 ساعت 15:28
لامبورگینی ایگویستا با پوشش رادار گریز !

برای جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس خود، در سال ۲۰۱۳ از ابرخودروی مفهومی ایگویستا رونمایی کرد. این خودروی تک‌نسخه، فراتر از یک جلب‌کننده توجه صرف است. 

ایگویستا بر پایه‌ی پلتفرم گالاردو ساخته شده و با پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری، قدرتی معادل ۵۹۲ اسب بخار را ارائه می‌دهد. هرچند اعداد پیشرانه برای یک سوپراسپرت در بالاترین حد قرار ندارد اما نمای بیرونی ایگویستا به معنای واقعی کلمه، صحنه را به خود اختصاص می دهد. 

با الهام از یک جت جنگنده، ایگویستا کابینی تک‌نفره با در کانوپیِ جداشدنی دارد که برای ورود به آن، همانند خودروهای فرمول یک، باید فرمان را جدا کرد. طراحی تهاجمی این خودرو با شکلی شبیه به گاو خشمگین از نمای جانبی، پنل‌های آیرودینامیکی فعال برای افزایش نیروی داون فورس و حتی استفاده از پوشش رادارگریز در بدنه و چرخ‌ها، بیش از پیش بر زیبایی به سبک بالگرد آپاچی یا یک جت جنگنده تاکید می کند.

با در نظر گرفتن تمامی این ویژگی‌ها و منحصر به فرد بودن آن، ایگویستا برچسب قیمتی سرسام‌آوری به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار یدک می‌کشد. لامبورگینی با این شاهکار، تعریفی نو از طراحی بدون محدودیت و تجمل بی‌حد و حصر در صنعت خودرو را ارائه داد. 

این اثر هنری در موزه لامبورگینی نگهداری می شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar