لکسوس RZ 300e

بروزرسانی در: جمعه 1 دی 02 ساعت 10:37
لکسوس RZ 300e

لکسوس از نسخه جدید و ارزان‌قیمت‌تر RZ با نام ۳۰۰e رونمایی کرد. این خودروی برقی و دیفرانسیل جلو با بهای حدود ۵۵ هزار دلار در دسترس خواهد بود.

ژاپنی‌ها عضو جدیدی را برای RZ مدل ۲۰۲۴ در نظر گرفته‌اند. RZ را می‌توان نسخه‌ای لوکس‌تر و قوی‌تر از تویوتا bZ4X دانست هرچند قیمت این خودرو به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از پسرعموی خود با نشان تویوتاست. به همین خاطر RZ 300e جدید معرفی شده تا افراد زیادی را جذب این خودرو کند. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های لکسوس RZ 300e را می‌توان شعاع حرکتی ۴۲۸ کیلومتری آن دانست. در دل این خودرو یک باتری لیتیوم یونی ۷۲.۸ کیلووات ساعتی و پیشرانه‌ای برقی با ۲۰۱ اسب بخار قدرت قرار دارد. همان‌طور که گفته شد ۳۰۰e بجای سیستم چهار چرخ محرک از طراحی دیفرانسیل جلو سود می‌برد و همچنین ساب فریم آن نیز تغییرات داشته است. این نوع طراحی باعث بهبود پایداری خودرو و همچنین ارائه سواری نرم و آرام‌تر می‌شود.

خانواده RZ مدل ۲۰۲۴ علاوه بر اضافه شدن ۳۰۰e شاهد برخی بهبودهای ظاهری از جمله رنگ جدید مسی است. همچنین تمامی خودروها به‌صورت استاندارد از کابل شارژ دوال ولتاژ با خروجی‌های ۱۲۰ و ۲۴۰ ولتی سود می‌برند. باید گفت لکسوس RZ 450e با باتری ۷۱.۴ کیلووات ساعتی و دو پیشرانه برقی که ۳۰۸ اسب بخار قدرت دارند عرضه می‌شود. این مدل در عرض ۵ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد و در صورت استفاده از رینگ‌های ۱۸ اینچی حداکثر شعاع حرکتی ۳۵۴ کیلومتری را دارد.

لکسوس RZ 300e جدید با قیمت حدود ۵۵ هزار دلاری خود بسیار ارزان‌تر از سایر نسخه‌هاست هرچند باید گفت قیمت تویوتا bZ4X از حدود ۴۳ هزار دلار شروع می‌شود. ساده‌ترین مدل چهار چرخ محرک این خانواده یعنی RZ 450e پریمیوم با قیمت ۶۰ هزار دلاری در دسترس است و نسبت به سال قبلی اندکی افزایش قیمت دارد. در جدول زیر جزئیات قیمتی تمامی مدل‌های لکسوس RZ ذکر شده‌اند.

نام خودرو قیمت (دلار)
RZ 450e پریمیوم چهار چرخ محرک با رینگ‌های ۱۸ اینچی  ۵۹,۸۵۰
RZ 450e پریمیوم چهار چرخ محرک با رینگ‌های ۲۰ اینچی ۶۱,۰۹۰
RZ 450e لاکچری چهار چرخ محرک ۶۵,۵۸۰
RZ 300e پریمیوم دیفرانسیل جلو با رینگ‌های ۱۸ اینچی ۵۵,۱۵۰
RZ 300e پریمیوم دیفرانسیل جلو با رینگ‌های ۲۰ اینچی ۵۶,۳۹۰
RZ 300e لاکچری دیفرانسیل جلو ۶۰,۸۸۰

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar