معرفی مرسدس بنز EQB 2023

شنبه 27 فروردین 01 ساعت 15:29
معرفی مرسدس بنز EQB 2023

جدیدترین عضو خانواده ایی کیو، یک شاسی بلند درشت اندام با نام EQB  است که اینجا مدل EQB 300 4Matic  مدل ۲۰۲۳ را مورد بررسی قرار می دهیم. این خودرو در بازار آمریکا با قیمت پایه ۵۴ هزار دلار عرضه می شود و در تصاویری که برای مطلب حاضر استفاده شده، حضور آپشن شاخص قیمت را روی عدد ۶۲ هزار دلار قرار داده است.

ایی کیو بی ۳۰۰ به نسبت سایر اعضای خانواده خود ظاهری متعارف تر دارد. شرایط طراحی بدنه به گونه ای است که خبری از خطوط و زوایای تیز نیست و موجب شده تا خودرو تقریبا حالتی تخم مرغی داشته باشد.

کیفیت مرسدس بنز در تمامی بخش ها کاملا احساس می شود. بویژه در فضای داخلی کابین که مواد اولیه مرغوب و همچنین طراحی جذاب تجربه ای خاص و دلچسب را به سرنشین انتقال می دهد. نمایشگرهای یکپارچه اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی که هر کدام ۱۰.۳ اینچی هستند تراکم پیکسلی بالایی جهت نمایش تصاویر باکیفیت دارند. طراحی دریچه های کولر به حالت دایره ای نیز یکی دیگر از دلبری های این آلمانی محسوب می شود.

سیستم نورپردازی داخلی هوشمند با پایه ۶۴ رنگ عملکرد بسیار جالبی دارد و فضای کابین را پر از آرامش و  زیبایی می کند.

اما در رابطه با پیشرانه باید ۲۲۵ اسب بخار خروجی و ۲۸۸ پوندفوت گشتاور از این سیستم الکتریکی اشاره کنیم. سامانه تمام چرخ محرک اختصاصی مرسدس بنز یعنی ۴ماتیک نیز در وضعیت فعال قرار دارد. در بخش جعبه دنده همانند اکثر الکتریکی های بازار جهانی از نمونه تک سرعته اتوماتیک استفاده شده است.

وزن خودرو حدود ۲۱۷۷ کیلوگرم است و انرژی مورد نیاز پیشرانه الکتریکی از بسته باتری ۶۵.۵ کیلووات ساعت لیتیم-یون تامین می شود. این باتری برد حرکتی ۳۷۰ کیلومتر را فراهم می کند.

برای شارژ کامل باتری با شارژر استاندارد ۱۱.۲۵ ساعت زمان نیاز است اما در صورت استفاده از شارژر سریع ۱۱۰ کیلوواتی DC زمان شارژ از ۱۰ به ۸۰ درصد ظرفیت باتری به ۳۱ دقیقه کاهش خواهد یافت.

بیشینه شاخص شارژ این مجموعه برای معماری الکتریکی ۴۲۰-ولت آن تا ۱۹۰ کیلووات برآورد شده است.

پیش بینی می شود فروش این خودرو در سه ماهه سوم یا چهارم ۲۰۲۲ آغاز شود.

برای طرفداران نمونه قدرتمندتر این شاسی بلند، مرسدس درنظر دارد مدل ۳۵۰ را با ۲۸۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۸۴ پوندفوت عرضه کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar