معرفی اتوبوس ولوو ۹۶۰۰

بروزرسانی در: یکشنبه 1 مرداد 02 ساعت 14:44
معرفی اتوبوس ولوو 9600

در این محتوا به سراغ معرفی اتوبوس ولوو ۹۶۰۰ آمده ایم؛ اتوبوسی که سطح جدیدی از رفاه و آسایش را در حمل و نقل مسافر در سگمنت اتوبوس های بین شهری پدید آورده است.

اتوبوس های بین شهری ولوو دقیقاً مانند کشنده های سری FH این شرکت، همواره در هر برهه زمانی از بهترین های سگمنت خود حساب شده اند و می شوند. این قضیه را حتا در ایران نیز می توان به وضوح دید؛ جایی که، همچنان اتوبوس های ولوو B9R رانیران (که بین سال های ۸۷ تا ۹۲ روی خط تولید قرار داشت) از جمله پرطرف‌دارترین و راحت ترین اتوبوس های بین شهری به حساب می آیند و قیمت های نجومی دارند.

 

معرفی ولوو ۹۶۰۰

ولوو ۹۶۰۰ برای تجمل و راحتی طراحی شده است؛ مسافران این اتوبوس از سفر با بالاترین میزان راحتی و آسایش لذت خواهند برد. طراحی ظاهری ولوو ۹۶۰۰ به نوعی صورت گرفته است که با نگاهی گذرا به آن هم متوجه ظرافت و ایمنی این وسیله نقلیه بین شهری جدید خواهید شد‌. چراغ‌های جلو با دی لایت های Vشکل، ولوو ۹۶۰۰ را از محصولات دیگر در این رده متمایز می کند و طول خودرو در نمای کناری، حس عظمت را به خوبی انتقال می دهد. از نظر آیرودینامیک نیز سبک طراحی و خطوط بدنه به گونه ای است که عبور جریان هوا بدون مزاحمت با حداقل تلاطم، سبب کاهش نویز، افزایش پایداری و صرفه جویی در مصرف سوخت این خودرو شده است. در بخش داخلی اما همه چیز صد چندان است؛ متریال به‌کاررفته با بالاترین کیفیت، جزییات و تزیینات ظریف، صندلی‌های راحت و محیطی بسیار آرامش‌ بخش از جمله مواردی است که در اتاق این اتوبوس به چشم می آیند.

درون این اتوبوس در نسخه sleeper شاهد کوپه های دونفره در راست و تخت های یک نفره در سمت چپ هستیم و به دلیل ارتفاع مناسب، در هر ردیف دو طبقه تخت جانمایی شده است. نکته حائز اهمیت آن است که مسافران، به خصوص در ردیف سمت راست، در صورتی که پرده را بکشند گویی در کوپه اختصاصی خود هستند‌. نکته مهم دیگر هم برخورداری این اتوبوس از آخرین سیستم های ارتباطی و اینترنت است.

سیستم های ایمنی ولوو ۹۶۰۰

از جمله سیستم های ایمنی این خودرو می توان به سیستم ترمز ABS، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، کندکننده هیدرودینامیکی یکپارچه و کنترل الکترونیکی پایداری خودرو (EVSC)، دوربین عقب، درِ خروج اضطراری، کپسول های آتش نشانی و… اشاره کرد.

ابعاد خودرو

ولوو ۹۶۰۰ در نسخه sleeper دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۱۵۰۰۰، ۲۶۰۰ و ۴۰۰۰ میلی متر است و این اعداد برای نسخه seater در طول و عرض ثابت هستند و تنها ارتفاع خودرو به ۳۸۰۰ میلی متر تقلیل می یابد.

مشخصات فنی ولوو ۹۶۰۰

ولوو ۹۶۰۰ جدید مجهز به یک موتور ۸ لیتری است که قدرت و گشتاور بهینه را برای این خودرو پدید می آورد. پیشرانه این خودرو با کد D8K6350 دارای قدرتی برابر با ۳۵۰ اسب بخار و بیشینه گشتاوری معادل ۱۳۵۰ نیوتن متر است و گیربکس I-Shift با ۱۲ دنده جلو و ۴ دنده عقب به همراه ریتاردر وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد. ظرفیت باک سوخت این اتوبوس ۵۴۰ لیتر و مخزن ادبلو آن هم ۵۰ لیتر اعلام شده است.

اسب بخار

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar