معرفی اینیوس گرنادیر پیکاپ

یکشنبه 25 تیر 02 ساعت 10:16
معرفی اینیوس گرنادیر پیکاپ

نسخهٔ پیکاپ گرنادیر که کوارترمستر نام دارد، ظرفیت حمل ۷۶۰ کیلوگرم را با توانایی‌های آفرود بالا خواهد داشت و قیمت آن از ۸۷ هزار دلار آغاز می‌شود.

پس از عرضهٔ شاسی‌بلند آفرودی گرنادیر به بازار، اینیوس حالا نسخهٔ پیکاپ این خودرو را با نام کوارترمستر در گودوود معرفی کرده است. این نسخه تا ستون B مشابه برادر شاسی‌بلند خود است اما از اینجا به بعد به لطف افزایش ۳۰۵ میلی‌متری فاصلهٔ محوری تفاوت‌ها آغاز می‌شود. در کوارترمستر درهای عقب متفاوت هستند و اتاق باری با طول ۱,۵۶۴ میلی‌متر و عرض ۱,۶۱۹ میلی‌متر جایگزین اتاق مسقف قبلی شده است. همچنین اوورهنگ عقب هم کشیده‌تر شده است.

کوارترمستر توانایی حمل ۷۶۰ کیلوگرم بار را دارد درحالی‌که ظرفیت یدک کشی آن مشابه نسخهٔ شاسی‌بلند ۳۵۰۰ کیلوگرم است. همچنین درب پشتی این پیکاپ هم می‌تواند وزنی تا ۲۲۵ کیلوگرم را تحمل کند. برای افزایش کارایی پیکاپ هم چادر ضدآب اتاق بار، کاور قفل‌دار اتاق بار و باربند قابل سفارش خواهد بود. این خودرو به‌صورت استاندارد به گیربکس کمکی دو سرعته و قفل دیفرانسیل وسط مجهز است اما کسانی که این را کافی نمی‌دانند می‌توانند قفل دیفرانسیل جلو و عقب را هم سفارش دهند.

اینیوس همچنین در مورد توانایی‌های آفرود گرنادیر کوارترمستر ادعاهای جالبی دارد تا جایی که وعدهٔ ارائهٔ بهترین توانایی‌های آفرود در این کلاس را داده است. همچنین به گفتهٔ این شرکت، به لطف فاصلهٔ ۲۶۴ میلی‌متری از زمین، زوایای حمله، شکست و فرار کوارترمستر از تمام پیکاپ‌های تولیدی بازار بهتر است. این وانت بریتانیایی همچنین می‌تواند تا عمق ۸۰ سانتی‌متری آب هم حرکت کند.

کوارترمستر با همان پیشرانه‌های گرنادیر شاسی‌بلند عرضه می‌شود که شامل ۳ لیتری‌های شش سیلندر توربوشارژ بنزینی و دیزلی ب‌ام‌و خواهد بود. موتور بنزینی ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد و خودرو را ظرف ۸.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند درحالی‌که نسخهٔ دیزلی با ۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور برای انجام این کار به ۸.۸ ثانیه زمان نیاز دارد. نیروی هردو موتور توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک ZF به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند.

گرنادیر کوارترمستر هم‌اکنون در بریتانیا در نسخهٔ پایه با قیمت ۶۶,۲۱۵ پوند معادل ۸۷ هزار دلار برای فروش عرضه می‌شود و انتخاب پیشرانهٔ بنزینی یا دیزلی تغییری در قیمت ایجاد نمی‌کند. برای مقایسه، قیمت نسخهٔ شاسی‌بلند این خودرو از ۶۵ هزار پوند آغاز می‌شود اما این قیمت برای نسخهٔ کاری بدون صندلی‌های عقب است و برای خرید نسخه‌های لوکس‌تر تریل‌مستر یا فیلدمستر با صندلی‌های کامل باید ۷۳,۷۱۵ پوند پرداخت کرد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar