معرفی بی ام و M3 مدل ۲۰۲۵

چهارشنبه 9 خرداد 03 ساعت 16:46
معرفی بی ام و M3 مدل 2025

بی ام‌ و سدان M3 را برای مدل ۲۰۲۵ با بازطراحی چراغ‌های جلو، بهبود عناصر داخلی و افزایش قدرت مورد به‌روزرسانی قرار داده است.

مهم‌ترین تغییر M3 جدید افزایش قدرت پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توئین توربو در نسخهٔ کامپتیشن xDrive چهارچرخ محرک به ۵۳۰ اسب بخار است درحالی‌که گشتاور ۶۵۰ نیوتن متری بدون تغییر باقیمانده است. علاوه بر این، M3 معمولی و کامپتیشن محرک عقب نیز افزایش قدرتی را تجربه نکرده و همچنان مثل قبل به ترتیب ۴۸۰ و ۵۱۰ اسب بخار قدرت دارند. حداکثر سرعت هر سه مدل روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده اما با سفارش پکیج رانندهٔ M این عدد به ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند.

در نسخه‌های کامپتیشن، انتقال نیرو توسط یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک صورت می‌گیرد درحالی‌که M3 استاندارد محرک عقب با گیربکس شش سرعته دستی ارائه می‌شود. وظیفهٔ متوقف کردن خودرو بر عهدهٔ کالیپرهای شش پیستونه در جلو و تک پیستونه در عقب است درحالی‌که ترمزهای کربن سرامیکی هم قابل سفارش خواهد بود که حدود ۱۳ کیلوگرم وزن کمتری نسبت به نمونه‌های استاندارد دارند.

M3 مدل ۲۰۲۵ در بیرون از چراغ‌های جلوی LED جدیدی بهره می‌برد که نوربالا و نورپایین آن‌ها در یک ماژول واحد تعبیه شده و به دو واحد LED فلش مانند برای دی‌لایت و چراغ‌های راهنما مجهز هستند. ب‌ام‌و همچنین رینگ‌های آلیاژی فورج‌کاری شدهٔ جدیدی را هم برای سدان اسپرت خود در نظر گرفته است. در داخل نیز خریداران از غربیلک فرمان D شکل جدیدی بهره‌مند خواهند شد که با آلکانترا پوشیده شده است. برای M3 همچنین جدیدترین نسخهٔ نرم‌افزار اطلاعاتی-سرگرمی ب‌ام‌و هم در نظر گرفته شده است که کنترل سیستم تهویه را آسان‌تر می‌کند

M3 مدل ۲۰۲۵ حدود یک ماه دیگر برای فروش عرضه خواهد شد. قیمت این سدان اسپرت آلمانی نسبت به قبل افزایش نداشته اما هزینهٔ حمل تا مقصد از ۹۹۵ دلار به ۱,۱۷۵ دلار رسیده است. به‌این‌ترتیب، حالا قیمت نسخهٔ جدید برای مدل پایه از ۷۷,۱۷۵ دلار و برای کامپتیشن از ۸۱,۳۷۵ دلار آغاز می‌شود. M3 کامپتیشن xDrive هم با قیمت ۸۶,۴۷۵ دلار گران‌ترین نسخه خواهد بود.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar