معرفی نسل جدید تویوتا کراون ۲۰۲۳

بروزرسانی در: یکشنبه 12 شهریور 02 ساعت 09:14
معرفی نسل جدید تویوتا کراون 2023

تویوتا با نمایش چهار مدل از زیرمجموعه کراون (Crown) اعلام کرد که قصد دارد باسابقه‌ترین مدل خود را دوباره به بازارهای جهانی عرضه کند. اولین مدل که یک سدان شاسی‌بلند است، سال آینده به بازار خواهد آمد.

تویوتا اولین نسل از کراون یا تاج به انگلیسی را در سال ۱۹۵۵ تولید کرد. کراون اولین ماشینی بود که به طور کامل توسط تویوتا طراحی و در ژاپن ساخته شد و این کشور با آن به صنعت خودروی جهان وارد شد.

تویوتا تا دهه هفتاد میلادی نسل‌های مختلف کراون را چند بار به اروپا و آمریکا صادر کرد، اما صادراتش در سال‌های بعد متوقف شد و عرضه کراون به بازار ژاپن محدود شد. کراون در ژاپن یک ماشین لوکس است که بیشتر در اداره‌های دولتی، پلیس و تاکسیرانی استفاده می‌شود. 

تویوتا کراون

در مراسم رونمایی چهار مدل جدید کراون، آکیو تویودا، مدیر کارخانه گفت: ‌«[نسل اول] کراون سمبلی از ثروت و غرور ژاپن و همچنین ترکیبی از فن‌آوری پیشرفته و توانایی ژاپنی‌ها بود. حالا مشتریان در سراسر جهان این فرصت را خواهند داشت تا این مارک تاریخی‌ ژاپنی را که زاییده غرور، پیشرفت و عشق است سوار شوند.»

 

تویوتا می‌خواهد مجموعه ماشین‌های کراون را به حدود ۴۰ بازار جهان صادر کند و امیدوار است سالانه تا دویست هزار دستگاه از این ماشین‌ها بفروشد.

تویوتا کراون 2023

اولین ماشین سدان شاسی‌بلندی است که از سال آینده به بازار می‌آید. ماشین فرم سدان دارد، اما چرخ‌هایش بزرگ است و ارتفاعش از ماشین‌های سدان معمولی بیشتر است. تویوتا می‌خواهد با این فرم توجه علاقه‌مندان به ماشین‌های شاسی‌بلند را جلب کند. پژو، سیتروئن و کارخانه سوئدی پلستار هم مدل‌هایی با فرمی مشابه به بازار عرضه کرده‌اند.

ماشین به همه امکانات لوکس و فن‌آوری‌های جدید مجهز است و بیشتر از مدل‌های دیگر کارخانه به مدل‌های لکسوس، زیرمجموعه لوکس تویوتا نزدیک است. قیمت پایه اولین مدل کراون در ژاپن چهار میلیون و ۳۵۰ هزار ین (حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ دلار) است و لوکس‌ترین مدل شش میلیون و ۵۰ هزار ین (۴۳ هزار و ۵۰۰ دلار) فروخته می‌شود.

تویوتا یک مدل سدان لوکس‌تر از کراون هم خواهد ساخت که شانزدهمین نسل از این مدل خواهد بود. یک شاسی‌بلند کوچک و یک هچ‌بک اسپرت هم تا اوایل سال ۲۰۲۴ به بازار خواهند آمد.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar