نیسان لیف ۲۰۲۵ معرفی شد

جمعه 25 خرداد 03 ساعت 11:25
نیسان لیف 2025 معرفی شد

شرکت نیسان اعلام کرد قیمت خودروی لیف مدل ۲۰۲۵ از حدود ۲۹ هزار دلار شروع می‌شود. این خودروی نسبتاً قدیمی همچنان ارزان‌ترین وسیله نقلیه بدون آلایندگی آمریکا به شمار می‌رود.

قیمت نیسان لیف ۲۰۲۵ نسبت به مدل سال قبل تغییری نکرده و به نظر می‌رسد این خودرو ماه‌های آخر حضور در بازار را تجربه می‌کند چراکه ژاپنی‌ها آماده جایگزینی آن با یک کراس اور می‌شوند. باید گفت بهای مدل پایه لیف S از حدود ۲۹ هزار دلار شروع می‌شود. این مدل از باتری ۴۰ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و شعاع حرکتی ۲۴۰ کیلومتری دارد.

یک پله بالاتر مدل SV پلاس قرار می‌گیرد که از باتری ۶۰ کیلووات ساعتی سود برده و با یک‌بار شارژ مسافت ۳۴۱ کیلومتری را طی می‌کند. برای خرید این خودرو باید حدود ۳۷ هزار دلار پرداخت کرد. بسته ایمنی موسوم به سپر ایمنی ۳۶۰ نیسان به‌صورت استاندارد در همه مدل‌ها وجود دارد هرچند مدل SV پلاس با پرو پایلوت پلاس و پایش محیطی هوشمند این خودروساز نیز عرضه می‌شود.

دومین نسل نیسان لیف در سال ۲۰۲۳ به‌روز شد تا از جلوپنجره، سپر جلو و چراغ‌های متفاوتی بهره‌مند شود. نیسان همچنین با حذف برخی تریم ها تنها دو تیپ از لیف را ارائه نمود. مدل S همچنان از موتوری برقی با ۱۴۷ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند درحالی‌که خروجی مدل SV پلاس ۲۱۴ اسب بخار اعلام شده است. نمایشگر ۸ اینچی استاندارد در هر دو مدل وجود دارد و از اپل کارپلی و اندروید اتو پشتیبانی می‌کند. مشتریان مدل SV پلاس همچنین شاهد وجود رینگ‌های ۱۷ اینچی، چراغ‌های جلو و مه شکن‌های LED، فرمان چرمی و گرم شونده و صندلی‌های جلوی گرم‌کن دار خواهند بود.

لیف در آخرین سال حضور خود در بازار عنوان ارزان‌ترین خودروی برقی آمریکا را به خود اختصاص داده است. از آنجایی که شورولت بولت در پایان سال ۲۰۲۳ از بازار این کشور خداحافظی کرد بنابراین لیف به تنها محصول بدون آلایندگی با قیمت زیر ۳۰ هزار دلار بدل شد. البته احتمال دارد این موضوع قبل از خروج آخرین مدل لیف از کارخانه تغییر کند اما احتمالاً جایگزین این خودرو به عنوان مدل سال ۲۰۲۶ در دسترس خواهد بود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar