پیکاپ شورلت S10 مدل ۲۰۲۵ معرفی شد

پنج شنبه 23 فروردین 03 ساعت 09:43
پیکاپ شورلت S10 مدل 2025 معرفی شد

این پیکاپ در اصل نسخهٔ بروز شدهٔ نسل قبلی شورلت کلرادو است که با تغییرات گسترده‌ای در برزیل تولید و در آمریکای جنوبی عرضه می‌شود.

هرچند نسل جدید شورلت کلرادو برای بازار آمریکای شمالی در سال ۲۰۲۲ معرفی شد اما نسل قبلی آن هنوز برای بازارهایی مثل آمریکای جنوبی تولید می‌شود. این نسل اولین بار در سال ۲۰۱۱ رونمایی شد اما تاکنون چندین بار مورد به‌روزرسانی قرار گرفته و حالا شورلت یک بار دیگر آن را بروز کرده است. این پیکاپ که با نام S10 در آمریکای جنوبی عرضه می‌شود، با مدل ۲۰۲۵ در برزیل رونمایی شده است.

هرچند پیشینهٔ این پیکاپ به ۱۳ سال پیش بازمی‌گردد اما جدیدترین به‌روزرسانی S10 نشان‌دهندهٔ تحولی عمیق و یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در طول عمر نسل دوم کلرادو است. درواقع، S10 مدل ۲۰۲۵ شامل نوآوری‌های مهم طراحی، تکنولوژی‌های پیشرفته و پکیج فنی جدید می‌شود تا جایی که جنرال موتورز آمریکای جنوبی این پیکاپ را نوآورانه‌ترین مدل در کلاس خود می‌داند. به همین دلیل، S10 مدل ۲۰۲۵ هرچند یک به‌روزرسانی کلی محسوب می‌شود نه نسل جدید، اما تغییراتی اساسی را تجربه خواهد کرد که آن را به یکی از پیشرفته‌ترین پیکاپ‌های بازار برزیل تبدیل می‌کند.

یکی از تغییرات برجستهٔ این پیکاپ، طراحی جدید جلو با الهام از کلرادوی آمریکای شمالی اما با عناصر منحصربه‌فرد مثل جلوپنجرهٔ ذوزنقه‌ای است درحالی‌که در عقب هم طراحان درِ پشتی جدیدی با نوشتهٔ CHEVROLET بجای لوگوی شورلت و گرافیک جدیدی برای چراغ‌ها طراحی کرده‌اند. در داخل S10 نیز شاهد داشبورد کاملاً جدیدی هستیم که با صفحه آمپر دیجیتالی ۱۱ اینچی متصل به نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی، نمای بسیار مدرن‌تری نسبت به قبل پیدا کرده است.

یکی دیگر از تغییرات مهم S10 مدل ۲۰۲۵ زیر کاپوت رخ داده زیرا جنرال موتورز نسل جدید پیشرانهٔ دیزلی دورامکس خود را برای اولین بار در این پیکاپ معرفی کرده است. نسل جدید موتور ۲.۸ لیتری چهار سیلندر توربودیزل جنرال موتورز نه‌تنها برای اولین بار در برزیل تولید خواهد شد بلکه حالا توسط هوش مصنوعی مدیریت می‌شود که با فراهم کردن کالیبراسیون ایده‌آل، ترکیبی بی‌سابقه از پرفورمنس، مصرف سوخت و آلایندگی را ارائه خواهد کرد. همچنین به گفتهٔ جنرال موتورز برزیل، این پیشرانه پیشرفت‌هایی را هم در سخت‌افزار و نرم‌افزار تجربه کرده است.

به لطف این تغییرات، خروجی این موتور ۲.۸ لیتری حالا به ۲۰۷ اسب بخار قدرت و ۵۱۰ نیوتن متر گشتاور رسیده که نسبت به ۲۰۰ اسب بخار و ۵۰۰ نیوتن متر قبل افزایش یافته است. انتقال نیروی این موتور صرفاً توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد که اولین بار در نسل سوم شورلت کلرادو معرفی شد اما به گفتهٔ جنرال موتورز، این گیربکس برای مطابقت با نیازهای خریداران برزیلی، از نو کالیبره شده است. با این ترکیب، S10 مدل ۲۰۲۵ ظرف ۹.۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و در هر صد کیلومتر ۹.۵ لیتر گازوئیل مصرف می‌کند.

شورلت S10 مدل ۲۰۲۵ هم‌اکنون برای فروش در برزیل عرضه شده است. این کشور تنها مرکز تولید این پیکاپ در کل جهان محسوب می‌شود. طی ماه جاری، شورلت نسخهٔ بروز شدهٔ پیکاپ میان سایز خود را در نمایشگاه‌های کشاورزی برزیل به نمایش درخواهد آورد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar