معرفی استون مارتین DBS 770 آلتیمیت

پنج شنبه 29 دی 01 ساعت 09:22
معرفی استون مارتین DBS 770 آلتیمیت

آستون‌مارتین برای خداحافظی با مدل DBS، نسخهٔ ویژه‌ای بنام ۷۷۰ آلتیمیت را معرفی کرده که ۷۷۰ اسب بخار قدرت دارد و در ۴۹۹ دستگاه تولید می‌شود.

آستون‌مارتین نسخهٔ ویژه‌ای از DBS را با نام ۷۷۰ آلتیمیت معرفی کرده که برای خداحافظی با این سوپرکار V12 در نظر گرفته شده است. از این خودرو تنها ۴۹۹ دستگاه ساخته خواهد شد که ۳۰۰ دستگاه کوپه و ۱۹۹ دستگاه روباز خواهند بود و قبلاً همهٔ آن‌ها فروخته شده‌اند. این نسخهٔ ویژه ارتقاءهای ظاهری ظریفی را تجربه کرده است که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به اسپلیتر برجسته‌تر در جلو، کاپوت جدید با دریچهٔ هوا و آب‌شش‌های عمیق‌تر نعل اسبی، تریم‌های فیبر کربنی و دیفیوزر بازطراحی شده در عقب اشاره کرد.

یکی از ویژگی‌های ظاهری جذاب این خودرو اما رینگ‌های ۲۱ اینچی منحصربه‌فردی با طراحی الماسی شکل است که در رنگ نقره‌ای مات و مشکی مات قابل انتخاب خواهد بود. این رینگ‌ها با لاستیک‌های پرفورمنس بالای پیرلی P Zero با اندازهٔ ۲۶۵ در جلو و ۳۰۵ در عقب پوشیده شده‌اند. در داخل خودرو نیز می‌توان لوگوی DBS 770 Ultimate را روی زیر آرنجی وسط و پارکابی سمت راننده دید که شمارهٔ ساخت خودرو را نشان می‌دهد. این نسخهٔ ویژه همچنین به‌صورت استاندارد با صندلی‌های اسپرت پلاس با روکش چرمی نیمه آنیلین و آلکانترا، پدال‌های تعویض دندهٔ فیبر کربنی و تریم تزئینی رنگی ارائه می‌شود درحالی‌که خریداران می‌توانند آن را از طریق بخش Q آستون‌مارتین شخصی‌سازی کنند.

DBS 770 آلتیمیت به نسخهٔ ارتقاءیافته‌ای از پیشرانهٔ ۵.۲ لیتری V12 توئین توربو مجهز شده که ۷۷۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این اعداد افزایش ۴۵ اسب بخاری را نسبت به DBS معمولی نشان می‌دهند که به لطف منیفولدهای هوای اصلاح‌شده و ۷ درصد افزایش بوست توربو حاصل شده است. انتقال نیرو به چرخ‌های عقب نیز از طریق همان گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک ZF قبلی ولی با کالیبراسیون مجدد و دیفرانسیل لغزش محدود مکانیکی صورت می‌گیرد.

مهندسین آستون‌مارتین همچنین در این خودرو با استفاده از ستون فرمان جدیدی بازخورد فرمان را بهبود داده‌اند و عملکرد تعلیق را با کالیبراسیون و نرم‌افزار جدیدی برای کمک‌فنرهای تطبیقی بهتر کرده‌اند اما ترمزها بدون تغییر باقیمانده‌اند. تولید DBS 770 آلتیمیت در سه‌ماههٔ نخست سال ۲۰۲۳ آغاز و در سه‌ماههٔ سوم اولین نمونه‌های آن به خریداران تحویل داده می‌شود. آستون‌مارتین قیمت این سوپرکار تولید محدود را اعلام نکرده اما رسانه‌های بریتانیایی، قیمت ۳۱۵ هزار تا ۳۳۷ هزار پوند معادل ۳۹۰ هزار تا ۴۲۰ هزار دلار را برای نسخه‌های کوپه و کانورتیبل پیش‌بینی کرده‌اند.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar