معرفی فیس لیفت چانگان CS95 2023

سه شنبه 25 بهمن 01 ساعت 09:07
معرفی فیس لیفت چانگان CS95 2023

چانگان برای سال ۲۰۲۳ دست به فیس لیفت کراس اوور بزرگ و دو دیفرانسیل خود، CS95، زده است.

چانگان CS95 مدل ۲۰۲۳ در اصل یک فیس لیفت از نسل ۲۰۲۱ به حساب می آید که در اکثر زوایا به سبک طراحی خودروی رنج روور نزدیک تر شده است. برخی پیش بینی می کنند چانگان نام این فیس لیفت جدید را CS95 پلاس بگذارد.

طراحی ظاهری CS95

در نمای جلوی خودرو شاهد به‌کارگیری یک جلوپنجره بزرگ با پرداخت های کرومی هستیم و در لبه بالای این جلوپنجره، لوگوی چانگان به چشم می آید. چراغ های جلو با زوایای شکسته از دو طرف به نوار بالای جلوپنجره متصل هستند و دو ورودی هوای عمودی در دو طرف سپر، تکمیل کننده نمای جلوی چانگان CS95 به شمار می آیند. در نمای کناری فرم خاص ستون C بیش از هر المان دیگری به چشم می آید. کلیت طراحی خودرو حالت جعبه ای شکل دارد و همین امر سبب ایجاد فضای بسیار خوب در داخل اتاق شده است.

در نمای پشت خودرو شاهد به‌کارگیری ترند چراغ های به هم پیوسته هستیم که البته ظرافت لازم را ندارند. زمینه چراغ ها با رنگ مشکی به همراه چهار خروجی اگزوز در سپر (هر سمت دو عدد) سعی بر اسپرت نشان دادن خودرو دارند که البته در این امر موفق عمل کرده اند.

کابین چانگان CS95 مدل ۲۰۲۳

چانگان CS95 را می توان یکی از باکیفیت ترین خودروهای این برند در زمینه متریال مصرفی در کابین دانست. در داخل خودرو، یک نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی در پشت فرمان به عنوان کلاستر تمام دیجیتال و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی به عنوان سیستم اطلاعات – سرگرمی به چشم می آیند. از تعبیه چند دکمه در دو طرف مانیتور خودرو این طور به نظر می آید که علاوه بر قابلیت تاچ بودن این نمایشگر، برخی از عملکردهای آن به وسیله دکمه های پیرامونی قابل تنظیم هستند. صندلی های جلوی برقی با حافظه و ماساژور صندلی راننده از دیگر نکات حائز اهمیت در کابین است. چینش صندلی های چانگان CS95 نیز به صورت ۲ + ۳ + ۲ صورت گرفته است و به این ترتیب، چانگان CS95 یک کراس اوور هفت‌نفره محسوب می شود.

مشخصات فنی چانگان CS95 مدل ۲۰۲۳

چانگان CS95 از یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ بهره می گیرد. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۲۳۴ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر است و نیروی تولیدی نیز از طریق یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ انتقال می یابد.

ابعاد خودرو

چانگان CS95 دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۹۴۹، ۱۹۴۰ و ۱۸۰۵ میلی متر است و فاصله محوری آن هم ۲۸۱۰ میلی متر اعلام شده است.

 

قیمت پایه

نسخه پایه چانگان CS95 در مدل ۲۰۲۳ دارای برچسب قیمتی ۲۵ هزار دلار است که با توجه به توانایی فنی و امکانات لحاظ شده در نمونه بیسیک این خودرو، عدد قابل قبولی به نظر می آید.

اسب بخار

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar