معرفی فراری روما اسپایدر

جمعه 26 اسفند 01 ساعت 14:07
معرفی فراری روما اسپایدر

نسخهٔ روباز فراری روما به سقف پارچه‌ای مجهز است که ظرف ۱۳.۵ ثانیه باز یا بسته می‌شود. این خودرو ۸۴ کیلوگرم از نسخهٔ کوپه سنگین‌تر است.

فراری روما اسپایدر جدیدترین رودستری است که به خانوادهٔ اسب‌های مارانلو اضافه می‌شود. این خودرو ظاهر زیبای نسخهٔ کوپه را با سقف پارچه‌ای تاشو ترکیب کرده است که تا حداکثر سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت ظرف ۱۳.۵ باز یا بسته می‌شود. همین سقف جمع شونده ظاهر روما اسپایدر را کمی متفاوت از همتای کوپه کرده است. طراحان فراری در این ماشین شکل شیشهٔ عقب را تغییر داده و درب صندوق بار را به شکل دوقسمتی طراحی کرده‌اند تا فضای کافی برای جای گرفتن سقف فراهم شود.

خریداران می‌توانند برای سقف این رومای روباز پارچه‌های مختلف و دوخت‌های متضاد را طبق سلیقهٔ خود انتخاب کنند. برای اینکه هنگام باز بودن سقف خللی به آرامش سرنشینان وارد نشود نیز یک بادگیر تدارک دیده شده که پشت صندلی‌ها ادغام شده است. زیر کاپوت خودرو اما تغییری صورت نگرفته و شاهد همان پیشرانهٔ ۳.۹ لیتری V8 توئین توربوی نسخهٔ کوپه هستیم که ۶۲۰ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. ردلاین این موتور ۷,۵۰۰ rpm است و انتقال نیروی آن از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ دوکلاچه صورت می‌گیرد.

روما اسپایدر ظرف ۳.۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت و پس از ۹.۷ ثانیه به دویست کیلومتر بر ساعت می‌رسد. شتاب صفرتاصد نسخهٔ کوپه هم مثل همتای روباز است اما برای رسیدن به سرعت دویست کیلومتر بر ساعت به ۹.۳ ثانیه زمان نیاز دارد. حداکثر سرعت هردو نسخه اما طبق اعلام فراری ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت است. روما اسپایدر ۸۴ کیلوگرم سنگین‌تر از نسخهٔ کوپه شده که دلیل اصلی این افزایش، سیستم سقف بازشو است.

کابین این ماشین با روما کوپه تفاوتی ندارد و در اینجا هم شاهد همان کنسول مرکزی بلند هستیم که قسمت راننده را از سرنشین جدا می‌کند. مقابل راننده یک صفحه آمپر دیجیتالی جای گرفته و نمایشگر مرکزی ۸.۴ اینچی روی کنسول نصب شده است درحالی‌که برای سرنشین هم یک نمایشگر قابل سفارش خواهد بود. صندلی‌های جلوی روما اسپایدر به‌صورت استاندارد از تنظیم برقی ۱۸ جهته و گرم‌کن برخوردار هستند درحالی‌که امکان سفارش گرم‌کن گردن هم وجود دارد تا سرنشینان در روما اسپایدر راحتی کاملی داشته باشند. هنوز قیمت و زمان عرضهٔ این روباز ایتالیایی اعلام نشده است.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar