معرفی کراس اوور لوکس هونگچی HS6

دوشنبه 1 اسفند 01 ساعت 09:08
معرفی کراس اوور لوکس هونگچی HS6

برند هونگچی روزهای پرهیاهویی را پشت سر می گذارد و در حال معرفی محصولات جدید خود نظیر سدان H6، کراس اوور HS5 و حالا خودروی لوکس و سه ردیفه HS6، یکی پس از دیگری‌ست.

هونگچی این روزها در حال گسترش سبد محصولات خود و ورود به بازارهای جدید صادراتی است. این خودروساز، سری محصولات برقی، کراس اوورهای جدید و حتی یک اتوبوس را در دستور کار تولید دارد. کراس اوور HS6 نیز یکی از همین خودروهاست؛ کراس اووری فول سایز، لوکس و سه ردیفه که در ادامه بیش تر با آن آشنا خواهیم شد.

 

برند هونگچی

فعالیت هونگچی در سال ۱۹۵۸ آغاز شد و این برند همواره در راستای معرفی و تولید خودروهای لوکس و متفاوت از سایر محصولات چینی، فعالیت کرده است. نام این برند به معنی پرچم سرخ است و در ابتدا به عرضه خودروهایی مناسب برای تردد نمایندگان حزب کمونیست چین می‌ پرداخت. اکنون نیز رئیس جمهور کشور چین با محصولات ویژه و حفاظتی از برند هونگچی تردد دارد و این مورد قطعاً افتخاری برای برند با سابقه هونگچی به شمار می آید.

 

طراحی ظاهری هونگچی HS6

هونگچی HS6 از نظر ابعاد و اندازه مابین دو خودروی HS5 و HS7 قرار می گیرد. این خودرو در نمای جلو از امضای طراحی هونگچی یعنی جلوپنجره بزرگ با خطوط عمودی کرومی و چراغ های کشیده، که از دو طرف به جلوپنجره متصل شده اند، بهره می گیرد. استفاده از قطعات کرومی در جای جای بدنه خودرو از جمله قاب چراغ های کارشده در سپر جلو، نوار دور شیشه های کناری، قسمت رکاب زیر درها و حتا به صورت یک نوار باریک و سرتاسری در بخش چراغ عقب به چشم می آید.

در نمای عقب خودرو هم شاهد چراغ های به هم پیوسته با قالب رنگ تیره هستیم. چراغ عقب HS6 به رسیدن به بخش گلگیر به صورت عمودی به سمت پایین کشیده شده است که این مورد نیز سبک طراحی هونگچی در محصولات جدیدش به شمار می آید. کلیت حالت بدنه و فرم خودرو فرم جعبه ای شکل دارد که این امر حاکی از فضای بسیار خوب و بزرگ HS6 در بخش داخلی است.

ظرفیت سرنشین خودر

هونگچی HS6 به صورت پیش فرض یک کراس اوور فول سایز سه ردیفه با قابلیت حمل ۶ یا ۷ سرنشین (بسته به نوع چینش صندلی ها به سفارش مشتری) به شمار می آید، اما در صورت درخواست خریدار، هونگچی می تواند این خودرو را با دو ردیف صندلی با ظرفیت ۴ یا ۵ نفر نیز عرضه کند. برخورداری این خودرو از صندلی های کاپیتانی در مدل های ۴ و ۶ نفره، از مزیت های ویژه و لوکس HS6 به شمار می آید.

 

ابعاد و اندازه های هونگچی HS6

هونگچی HS6 دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۹۹۵، ۱۹۶۰ و ۱۷۶۰میلی متر است و فاصله محوری این خودرو هم عدد بسیار خوب ۲۹۲۰ میلی متر را نشان می دهد. وزن خالص خودرو۱۹۲۰ کیلوگرم اعلام شده است.

مشخصات فنی HS6

هونگچی HS6 در بخش فنی به یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با حداکثر قدرت ۲۵۲ اسب بخار مجهز شده است. بیشینه سرعت این کراس اوور بزرگ نیز با پیشرانه مذکور، ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. نسخه پایه این خودرو محور جلوست و نسخه های فول آپشن تر، قابلیت سفارش گذاری به صورت دو دیفرانسیل را هم دارا هستند.

 
 

زمان رونمایی رسمی

هونگچی HS6 به صورت رسمی، ماه آینده در نمایشگاه خودرو شانگهای رونمایی خواهد شد و بلافاصله پس از آن به بازار چین قدم می گذارد.

اسب بخار

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar