معرفی کراس‌ اوور هیوندای موفاسا

بروزرسانی در: پنج شنبه 27 بهمن 01 ساعت 14:02
معرفی کراس‌ اوور هیوندای موفاسا

هیوندای کراس‌ اوور جدیدی بنام موفاسا را با یشرانهٔ ۲ لیتر و قدرت ۱۶۰ اسب بخار رونمایی کرده است.

هیوندای قصد عرضهٔ کراس‌اوور جدیدی را در چین دارد که موفاسا (Mufasa) نام خواهد داشت. جالب اینکه موفاسا نام شیری در انیمیشن شیر شاه سال ۱۹۹۴ است. وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین پیش از رونمایی رسمی موفاسا، تصاویر و اطلاعاتی از آن منتشر کرده است.

هرچند این کراس‌اوور جدید لوگوی هیوندای را بر پیشانی دارد اما برخی ویژگی‌های طراحی آن به محصولات کیا شبیه به نظر می‌رسند. به‌عنوان‌مثال، فرم کلی X شکل جلوی خودرو یادآور کیا اسپورتیج است درحالی‌که چراغ‌های بیضی‌شکل سراسری عقب نیز تا حدودی به EV6 شباهت دارند.

با این‌ حال، موفاسا در پروفیل جانبی بیشتر شبیه ساخته‌های هیوندای است و خطوط تیز بدنه و دهانهٔ بزرگ گلگیرها عناصری هستند که قبلاً در خودرویی مثل توسان دیده‌ایم. فعلاً هیچ تصویری از داخل این کراس‌اوور جدید منتشر نشده و صرفاً میدانیم که با ۴,۴۷۵ میلی‌متر طول، ۱,۸۵۰ میلی‌متر عرض و ۱,۶۸۶ میلی‌متر ارتفاع، ظرفیت حمل پنج نفر را دارد. با این ابعاد، موفاسا تقریباً هم‌اندازهٔ نسخهٔ اروپایی کیا اسپرتیج است که از نسخهٔ آمریکایی طول کمتری دارد. کراس‌اوور جدید هیوندای در چین با یک پیشرانهٔ ۲ لیتری بنزینی عرضه خواهد شد که ۱۶۰ اسب بخار قدرت دارد.

موفاسا ۱۴۶۴ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۸۷ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند درحالی‌که فعلاً هیچ برنامه‌ای برای ساخت نسخهٔ هیبریدی یا الکتریکی آنوجود ندارد. انتظار می‌رود این کراس‌اوور جدید کره‌ای فقط در چین عرضه شود و آن را در دیگر بازارها نبینیم. هیوندای موفاسا ماه آینده رسماً در نمایشگاه شانگهای رونمایی خواهد شد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar