دو ابرخودروی ایتالیایی ژاپنی Kode 0 و Kode 57 فروخته می‌شوند

شنبه 1 دی 97 ساعت 17:06
دو ابرخودروی ایتالیایی ژاپنی Kode 0 و Kode 57 فروخته می‌شوند

مدل Kode 0 نخستین بار سال پیش در مراسم کنکوردالگانس پبل بیچ در قالب یک ابرخودروی کلاسیک ساخته شده روی پلت فرمی مدرن رونمایی شد.

کن اوکویاما، طراح این ابرخودرو مسئولیت طراحی برخی مدل‌های افسانه‌ای مانند فراری انزو را بر عهده داشت است. Kode 0 مبتنی بر لامبورگینی آونتادور ساخته شده و یک بدنه فیبر کربنی سفارشی را به آن اضافه می‌کند.

این ابرخودرو با داشتن وزنی برابر با 1550 کیلوگرم تقریباً 25 کیلوگرم از آونتادور اس سبک‌تر است. Kode 0 قدرتش را از همان پیشرانه تنفس طبیعی دوازده سیلندر خورجینی 6.5 لیتری ابرخودروی ایتالیایی تأمین می‌کند و 690 اسب بخار قدرتش را به کمک گیربکس هفت دنده نیمه اتوماتیک تک کلاچه به چرخ‌ها ارسال می‌کند.

بعد از رونمایی، Kode 0 به قیمت بالای 1 میلیون دلار فروخته شده و اکنون، دوباره برای فروش گذاشته شده است. در آگهی این خودرو که روی سایت Classic Car Driver ثبت شده، آمده که از زمان فروخته شدن آن در میانه‌های سال 2017 تاکنون، خیلی کم با آن رانندگی شده و خودرو فقط 2200 کیلومتر کارکرد دارد.

در آگهی مذکور چیزی در مورد قیمت مد نظر فروشنده گفته نشده، ولی ما با آن‌ها تماس گرفتیم و قیمت Kode 0 را 150 میلیون ین معادل 1.34 میلیون دلار اعلام کردند.

مالک فعلی این خودرو در حال حاضر یک مدل دیگر به نام Kode 57 دارد که مبتنی بر فراری 599 ساخته شده و از همان موتور 6 لیتری 12 سیلندر خورجینی 690 اسب بخاری با تیونینگ نوویتک استفاده می‌کند. این خودرو قبل از پروژه Kode 0 ساخته شده بود و 21700 کیلومتر کارکرد دارد. البته شرایط فنی و ظاهری آن به گونه‌ای است که می‌توان Kode 57 را یک خودروی صفر کیلومتر نامید.

قیمت پایه این خودرو هنوز اعلام عمومی نشده است، ولی برخی منابع ادعا می‌کنند که مالک آن را به قیمت 200 میلیون ین معادل 1.8 میلیون دلار می‌خواهد بفروشد.

منبع ترجمه: Carscoops

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar