سرمایه گذاری بزرگ آلمان‌ها برای توسعه باتری خودروهای برقی

شنبه 19 آبان 97 ساعت 13:20
سرمایه گذاری بزرگ آلمان‌ها برای توسعه باتری خودروهای برقی

آلمان با یک سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد یورویی قصد دارد به توسعه باتری‌های مخصوص خودروهای برقی و الکتریکی بپردازد تا از وابستگی به تولیدکنندگان آسیایی خود را برهاند.

خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام برقی و الکتریکی را به تولید انبوه برسانند.

پس خیلی از کمپانی‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، باعث شده است کمپانی‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگا تنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

اکنون بعضی از شرکت‌های آلمانی تولید کننده خودرو در جهان مانند فولکس واگن، بی ام و، دایملر و غیره تصمیم گرفته‌اند که به منظور رها شدن از وابستگی به کارخانه‌های تولید باتری برای خودروهای برقی و الکتریکی که در خارج از این کشور به تأمین محصولات موردنیاز این تولیدکنندگان بزرگ می‌پردازند، خود به تولید و توسعه نسل جدیدی از باتری‌های مخصوص خودروهای برقی بپردازند.

بر اساس گزارشی که در وب سایت اتوبلاگ آمده است، بدین ترتیب آلمان اعلام کرده است که با یک سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد یورویی کنسرسیومی تشکیل خواهد داد که در آن شرکت‌های تکنولوژی و فعال در این حوزه قادر خواهند بود به تولید باتری‌های مخصوص خودروهای برقی و الکتریکی بپردازند و بدین ترتیب این کشور را از نیاز به دیگر تولیدکنندگان خارجی بخصوص چینی رها خواهند کرد.

این اقدام علاوه بر اینکه کمپانی‌های تولید کننده خودروهای برقی و الکتریکی را از خطر وابستگی به دیگر شرکت‌های خارجی می‌رهاند و در هزینه و صرفه جویی‌های مالی به کمک آن‌ها می‌آید، بدون تردید با ایجاد اشتغالزایی برای هزاران نفر، منجر به کاهش بیکاری در سالهای آینده برای این کشور خواهد شد.

 دولت‌های زیادی مانند انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

سرمایه گذاری بزرگ آلمان‌ها برای توسعه باتری خودروهای برقی

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar