سرمایه ‌گذاری یک میلیارد دلاری سعودی‌ها با رقیب تسلا!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
سرمایه ‌گذاری یک میلیارد دلاری سعودی‌ها با رقیب تسلا!

کمپانی لوسید موتورز (Lucid Motors) که یکی از رقبای اصلی تسلا در توسعه خودروهای برقی است، اعلام کرد که به تازگی از سرمایه ‌گذاری یک میلیارد دلاری سعودی‌ها بهره‌مند شده است.

رقیب تسلا به نام "لوسید" که خودروهای برقی لوکس می‌سازد، خبر بزرگ و مهمی را مخابره کرده است! این استارتاپ، یک سرمایه ۱ میلیارد دلاری باورنکردنی را از عربستان سعودی گرفته است.

این معامله با صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی (PIF) از سال ۲۰۲۰ و با رونمایی از خودروی "Lucid Air" به بهره ‌برداری خواهد رسید.

مهندسی، تست، ساخت و تولید انبوه نخستین خودروی برقی این کمپانی حال با کسب این کمک در طول دو سال آینده تکمیل خواهد شد.

"پیتر رالینسون"، مدیر ارشد تکنولوژی لوسید گفت: همگرایی تکنولوژی های جدید باعث تغییر شکل خودروها شده است، ولی مزایای آن هنوز کاملا لمس نشده است و این مانعی بر سر راه سرعت حرکت و انرژی پایدار است. ما در "لوسید" توانایی بالقوه خودروی الکتریکی را نشان می‌دهیم تا این صنعت را به سمت جلو حرکت دهیم.

خودروی "Lucid Air" در ماه جولای سال پیش عملکرد خیلی جالب ۲۳۵ مایل در ساعت را از خود به جای گذاشت و کمپانی سازنده قول داد که این خودرو می‌تواند بهتر عمل کند.

در وبلاگ این کمپانی آمده است: در حالی که این بیشترین سرعتی است که با آن وضعیت و در آن مرحله از توسعه در آن روز به ثبت رسید، ولی این نقطه نهایی برای Lucid Air نیست.

یک تجربه لوکس با شکوه

توافقنامه جدید "لوسید موتورز" با سعودی‌ها نشان از هدف توسعه یک کمپانی جهانی خودروسازی لوکس الکتریکی با فناوری کلاس جهانی دارد.

سخنگوی PIF گفت: با سرمایه‌ گذاری در بازار خودروهای الکتریکی که به سرعت در حال توسعه است، PIF  به دنبال فرصت‌های رشد بلند مدت، حمایت از نوآوری و توسعه تکنولوژیکی و تنوع بخش ‌بندی است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar