فروش تسلا در چین نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافت

پنج شنبه 23 بهمن 99 ساعت 11:39
فروش تسلا در چین نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافت

شرکت تسلا به دلیل بازار پررونق خودروهای برقی، تقریباً یک پنجم درآمد سالانه خود را در سال ۲۰۲۰ در چین به دست آورد که نسبت به سال قبل دو برابر افزایش داشت.

شرکت خودروسازی تسلا به خاطر فروش پررونق خود، تقریباً یک پنجم درآمد سالانه خود را در سال ۲۰۲۰ در چین به دست آورد.

با این حال، شرکت سازنده خودروهای برقی تسلا در بزرگترین بازار خودروی جهان یعنی چین به علت برخی شکایات مشتریان تحت بازرسی مقامات ناظر این کشور قرار گرفته است.

بر اساس گزارش تفصیلی مالی منتشر شده ، فروش تسلا در چین طی سال گذشته به ۶.۶۶ میلیارد دلار در مقایسه با ۲.۹۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ رسیده است. فروش این شرکت در چین حدود ۲۱ درصد از کل درآمد آن یعنی ۳۱.۵۴ میلیارد دلار را تشکیل می دهد.

چین بزرگترین بازار تسلا بعد از ایالات متحده است. فروش این شرکت در ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ به ۱۵.۲۱ میلیارد دلار رسید در حالی که در سال ۲۰۱۹ این رقم ۱۲.۶۵ میلیارد دلار بوده است.

این خودروساز آمریکایی از سال ۲۰۱۹ تحویل خودروهای تولید شده در کارخانه Gigafactory خود در شانگهای را در حالی آغاز کرد که با وجود جنگ تجاری آمریکا و چین سعی در افزایش حضور خود در بازار پررونق این کشور داشت.

دولت چین از این کارخانه که به اولین کارخانه خودروسازی کاملاً خارجی در چین تبدیل شده، حمایت کرده است. تسلا حتی از پرداخت ۱۰ درصد مالیات خرید در چین معاف است و حداقل تا پایان سال ۲۰۲۳ از مالیات کمتری برخوردار خواهد شد.

با این حال، این تولید کننده خودروهای برقی اکنون با موانعی از سوی سازمان های نظارتی چین روبرو است. تسلا به دلیل مشکلات کیفیتی گزارش شده اخیراً از سوی این مقامات احضار شده است.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar