استفاده فولکس واگن از زغال سنگ

شنبه 17 اردیبهشت 01 ساعت 17:03
استفاده فولکس واگن از زغال سنگ

غول خودروسازی آلمان یعنی شرکت فولکس واگن (VW) طی هفته جاری میلادی اعلام کرد که گزینه های نیرو بخشیدن به کارخانه بزرگ تولید اروپایی خود را باز نگه می دارد.

فولکس واگن اعتراف کرد که صرف نظر از برنامه های اتحادیه اروپا برای پایان دادن به اتکا به گاز طبیعی روسیه، همچنان به زغال سنگ نیاز است.

هربرت دیس، رئیس فولکس‌واگن در پاسخ به این سوال که چقدر نگران توقف عرضه گاز از روسیه و تأثیر آن برای فعالیت‌های این شرکت است، گفت: این واقعاً یک تهدید است... چرا که پیش‌بینی اینکه چه اتفاقی می‌افتد بسیار سخت است. اینجا در ولفسبورگ، هنوز نیروگاه‌های زغال‌سنگ داریم که قصد داشتیم و یا در حال تبدیل آن‌ها به گاز هستیم.

کارخانه فولکس واگن در شهر ولفسبورگ آلمان مساحتی بالغ بر ۶.۵ میلیون متر مربع را پوشش می دهد. این کارخانه برای تامین انرژی مورد نیاز خود از دو نیروگاه تولید همزمان برق و گرما استفاده می کند.

این در حالی است که فولکس واگن به منظور کاهش انتشار دی اکسید کربن در حال برنامه ریزی برای جایگزینی بویلرهای زغال سنگ خود با واحدهای توربین گاز و بخار بود.

دیس گفت: همه چیز آماده است، اما اکنون ما کمی مردد هستیم و نگاه خواهیم کرد و خواهیم دید که وضعیت چگونه پیش می رود.

وی افزود: ما می‌توانیم خود را با شرایط (تطبیق دهیم). ما می‌توانیم برای مدت اندکی، فعالیت نیروگاه زغال‌سنگ خود را ادامه دهیم. امیدواریم این کار برای مدت زیادی طول نکشد. پس از آن مایلیم پس از تامین گاز، به سمت گاز سوز شدن تغییر مسیر دهیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar