مسیر جدید ولوو در آینده

دوشنبه 18 اسفند 99 ساعت 10:56
مسیر جدید ولوو در آینده

ولوو همزمان با رونمایی از یک مدل جدید الکتریکی اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ همه مدل‌های این خودروساز سوئدی الکتریکی خواهد بود.

هاکان ساموئلسون، مدیر ولوو در نشستی با خبرنگاران گفت که این کارخانه، الکتریکی شدن را مانند توجه به ایمنی به چشم یک فرصت می‌بیند. او گفت که سخت‌تر شدن قوانین ایمنی باعث شد تا درآمد ولوو بیشتر شود و کارخانه همین نگاه را به قوای محرکه الکتریکی دارد.

ساموئلسون گفت که کارخانه انتظار دارد که تا سال ۲۰۲۵ نیمی از فروش ولوو را ماشین‌های الکتریکی تشکیل دهد و تولید ماشین‌های هیبرید-الکتریکی شرکت در سال ۲۰۲۹ متوقف خواهد شد.

 

مسیر جدید ولوو در آینده

ولوو همزمان مدل جدیدی به نام C40 رونمایی کرد که دومین مدل الکتریکی کارخانه است. ولوو می‌گوید که C40 نمایانگر مسیری است که این شرکت می‌خواهد در آینده طی کند.

C40 از نظر فنی در حقیقت شبیه شاسی‌بلند XC40 ولوو است که با بدنه‌ای متفاوت و اسپرت‌تر عرضه می‌شود. ماشین دو موتور الکتریکی دارد و به گفته کارخانه با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۲۰ کیلومتر حرکت کند. با شارژرهای سریع حدود ۴۰ دقیقه طول می‌کشد تا باتری‌ها ۸۰ درصد شارژ شوند. C40 همچنین اولین ماشین ولوو است که با سیستم عامل اندروید، ساخت شرکت گوگل کنترل می‌شود.

تحول مهم دیگری که همزمان با رونمایی از C40 در کارخانه ایجاد می‌شود، نحوه فروش ماشین است. ولوو اعلام کرده که با حذف واسطه‌ها و نمایندگی‌های فروش، مدل‌های الکتریکی خود را  فقط از طریق اینترنت می‌فروشد.

از تعداد مدل‌ها و امکانات سفارشی هم کاسته شده تا خریداران راحت‌تر بتوانند مدل مورد علاقه خود را انتخاب کنند. ولوو همچنین ماشین را با دریافت مبلغی ماهانه اجاره می‌دهد. خریداران با اجاره ماشین دیگر هزینه بیمه و نگهداری ماشین را نمی‌پردازند و می‌توانند پس از مدتی مدل ماشین خود را عوض کنند.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar