هوندا به دلیل کمبود تراشه،فروش جهانی خودرو را کاهش داد

شنبه 25 بهمن 99 ساعت 12:43
هوندا به دلیل کمبود تراشه،فروش جهانی خودرو را کاهش داد

شرک هوندا موور اعلام کرد که به دلیل کمبود تراشه در سراسر جهان،پیش بینی خود را برای فروش جهانی خودرو در طول دوره سه ماهه ژانویه تا مارس به میزان ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داده است

این شرکت اتومبیل سازی که دفتر مرکزی آن در توکیو واقع شده است، چشم انداز فروش خود را در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۱ به ۴.۵ میلیون دستگاه کاهش داد. پیش بینی قبلی این خودروساز ۴.۶ میلیون دستگاه بوده است.

سیجی کورایشی، معاون اجرایی هوندا، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد این موضوع گفت: اخیراً بحران عرضه تراشه به تدریج کاهش یافته است و ما پیش بینی می کنیم که این موضوع در سال آینده کاری که از آوریل شروع می شود، تاثیری نداشته باشد.

اما از نظر تأثیر کمبود جهانی تراشه بر روی این خودروساز، کورایشی گفت که تولید برخی از محبوب ترین مدل های هوندا مانند خودروی کامپکت Fit در ژاپن و سدان های Civic و Accord در ایالات متحده به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است.

با وجود به روز کردن تخمین درآمد کل سال هوندا، کورایشی بیان کرد که اگر مشکل کمبود تراشه وجود نداشت، نتایج سال مالی فعلی می توانست بهتر هم باشد.

او همچنین اضافه کرد که ممکن است هوندا برای جلوگیری از آسیب احتمالی خودرو های در صورت کمبود قطعات مشابه، به دنبال تجدید نظر در زنجیره های تأمین خود باشد.

کوریشی همچنین گفت که هوندا ممکن است به فکر افزایش انبار کردن قطعات خودروی خود باشد تا اطمینان حاصل کند که در صورت کمبود قطعات خارجی، تولید تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar