خودروی پول استار ۴ بدون شیشه عقب

دوشنبه 4 اردیبهشت 02 ساعت 15:46
خودروی پول استار 4 بدون شیشه عقب

پل‌ استار، زیر مجموعه کارخانه ولوو مدل جدیدش را بدون شیشه عقب طراحی کرده‌ و می‌گوید با این کار ایمنی سرنشینان بیشتر می‌شود. این خودروساز سوئدی، پل‌ استار ۴ را در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی کرد.

یک دوربین با کیفیت بالا روی سقف است که تصویر پشت ماشین را در نمایشگری نشان می‌دهد که جای آینه قرار دارد. راننده می‌تواند با فشار یک دکمه این نمایشگر را به آینه تبدیل کند تا بتواند صندلی عقب را ببیند. پل‌استار می‌گوید با این فن‌آوری دید راننده در شب بسیار بهتر است.

حذف شیشه عقب دست طراحان را باز گذاشته تا سقف را طوری طراحی کنند که فضای سرنشینان عقب بیشتر شود. سقف ماشین سراسر شیشه‌ است و باعث می‌شود اتاق بازتر و بزرگ‌تر به نظر برسد. سقف شیشه‌ای را می‌توان مات کرد تا جلوی نور شدید گرفته شود.

پل‌استار ۴ بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که با همکاری ولوو و جیلی، خودروساز چینی ساخته شده است. ولوو و پل‌استار هر دو زیرمجموعه جیلی هستند. قرار است پل‌استار ۴ در کارخانه‌ جیلی در چین تولید شود.

پل‌ استار ۴ را می‌توان با یک موتور یا دو موتور الکتریکی سفارش داد. قوی‌ترین مدل ۵۴۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. حداکثر سرعت ماشین ۲۰۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صدش ۳.۸ ثانیه است. به گفته کارخانه، پل‌استار ۴ با هر بار شارژ حداکثر ۵۶۰ کیلومتر حرکت می‌کند. قدرت مدل ضعیف‌تر ۲۷۲ اسب بخار است، اما با هر بار شارژ می‌تواند تا ۶۰۰ کیلومتر حرکت کند.

قیمت پایه ماشین ۶۰ هزار دلار است و در بخشی از بازار رقابت می‌کند که تسلا مدل Y پرفروش‌ترین است. علاوه بر تسلا، آئودی Q4 و ب‌ام‌و iX3 هم از رقیبان اصلی پل‌استار هستند.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar