پژو به آمریکا نخواهد رفت

چهارشنبه 20 اسفند 99 ساعت 16:15
پژو به آمریکا نخواهد رفت

شرکت خودروسازی استلانتیس رسما تایید کرد که پژو، مسافر آمریکا نخواهد شد. از زمان ادغام استلانتیس و تبدیل این شرکت به چهارمین غول اتومبیل سازی جهان، همواره حدس هایی درباره سرنوشت پژو زده می‌شد.

در اوایل فوریه، مدیر عامل استلانتیس در تماس با رسانه‌ها، تایید کرد که دیگر برنامه‌ای برای بازگشت پژو به ایالات متحده وجود ندارد. روز گذشته اما این کمپانی رسما تاکید کرد که تمرکز خود در بازار آمریکا را به جای پژو بر آلفارومئو خواهد گذاشت. این در حالی است که خبر بازگشت پژو به آمریکا، در سال ۲۰۱۶ به تیتر اول روزنامه‌ها مبدل شد؛ اما مدیر عامل استلانتیس، کارلوس تاوارس گفت از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی تغییر کرده است.

سخنگوی این کمپانی اعلام کرد که «شرایط جدید استلانتیس برای تمرکز بر روی بازار آمریکا، ما را وادار کرد که روی برندهای موجود در بازار تمرکز کنیم. در نتیجه گزینه استلانتیس، تمرکز بر آلفا رومئو خواهد بود.»  پیش از این بسیاری منتظر بودند پژو راهی آمریکا شود، تا بازار راکد این خودرو در اروپا را جبران کند. پژو تا اوایل دهه ۹۰میلادی در آمریکا به فروش می‌رفت و از سال ۲۰۱۷ در تلاش است تا به این بازار برگردد. تلاشی که احتمالا برای مدتی طولانی متوقف خواهد شد.

در پی این تصمیم، مدیر عامل استلانتیس گفت: « بهتر است که ما استعداد ، سرمایه و توانایی مهندسی شرکت استلانتیس را به مارک‌های موجود منتقل کنیم تا بتوانیم آنچه را که باید، بهبود ببخشیم و در جایی که باید شتاب کنیم، به خود سرعت بخشیم؛ زیرا ما در حال حاضر، حضوری بسیار قوی در این بازار داریم»

آلفارومئو اما در آمریکا با مشکلاتی روبه‌رو است؛ گرچه این برند از سوی منتقدان تحسین شد؛ اما فروش آن چشم‌گیر نبود و در سال ۲۰۲۰ رشد متوسطی داشت. فروش این برند تنها کمی از یک درصد بیشتر بود؛ اما باید توجه داشت که بازار خودرو در سالی که گذشت به طور کلی، کاهشی ۱۵درصدی را تجربه کرد؛ با این وجود رشد آلفارومئو برای صاحبان این شرکت، کمتر از پیش‌بینی‌ها بود. مدیران استلانتیس امیدوارند با تمرکز بر این برند، رونق را به آن بازگردانند.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar