کامیون برقی خودران Einride در جاده‌های عمومی آمریکا

سه شنبه 7 تیر 01 ساعت 17:28
کامیون برقی خودران Einride در جاده‌های عمومی آمریکا

شرکت فناوری باربری اینراید (Einride)  اولین بار در سال ۲۰۱۷ کامیون برقی خودران بدون کابل خود را معرفی کرد که چند سال بعد از آن برای اولین بار در جاده‌های سوئد حرکت کرد. حالا شرکت برای عرضه در آمریکا چراغ سبز گرفته است.

پیش از این تعدادی از کامیون‌های خودران برقی قبلا در جاده‌های عمومی آمریکا به حرکت درآمده‌اند. گفتنی است که در این خودروهای آزمایشی یک راننده محض ایمنی در داخل خودرو قرار دارد که در صورت بروز مشکلات، توسط راننده هدایت یا توسط یک تیم پشتیبانی سیار همراهی می‌شود.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) حرکت خودروی برقی خودران اینراید برای حرکت در جاده‌های عمومی آمریکا را تأیید کرده است. اما وجه متمایز اینراید با کامیون‌های خودران مجمود عدم نیاز به راننده برای شرایط اضطراری است. اساسا این مدل کامیون اینراید هیچ کابینی برای مستقر کردن راننده را در خود نساخته است.

مدل کامیون برقی اینراید باتری‌دار از مجموعه حسگرهای داخلی شامل دوربین‌ها، رادارها و لیدارها استفاده می‌کند و توسط اپراتور انسانی از راه دور نظارت می‌شود. شرکت هدف از این کار را تضمین ایمنی این وسایل خودران با نظارت و امکان دخالت انسان در فرآیند کار و ایجاد فرصت شغلی در امور ترابری در آینده عنوان کرده است.

آزمایش کامیون اینراید در جاده‌های عمومی در سه ماهه سوم سال جاری انجام می‌شود، این وسیله نقلیه با عملیات ناوگان موجود در قسمت تولید لوازم خانگی جنرال الکتریک ادغام شده و انتظار می‌رود کالاها را بین انبارها جابجا کند و همینطور در جاده‌های عمومی با ترافیک مختلط کار کند.

بیل گود، معاون زنجیره تامین لوازم خانگی جنرال الکتریک در همین زمینه گفت: «ما در حال ایجاد یک زنجیره تامین پایدارتر و کارآمدتر از طریق افزایش برق‌رسانی و اتوماسیون در عملیات تولید و توزیع خود هستیم.» او همینطور افزود: «ما از همکاری با اینراید برای نشان دادن اینکه چگونه فناوری آنها می‌تواند به ما در تسریع دستیابی به هدف مذکور کمک کند، قدردانی می‌کنیم.»

همشهری آنلاین

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar