BYD به دنبال بازارهای فروش جدیدی در جهان است

شنبه 7 اردیبهشت 98 ساعت 14:49
BYD به دنبال بازارهای فروش جدیدی در جهان است

کمپانی BYD که بزرگترین سازنده خودروهای برقی در جهان به شمار می‌رود، به نظر می‌رسد که تحت تأثیر کاهش تخصیص یارانه به خریداران این وسائل نقلیه در چین، درپی بازارهای فروش جدیدی در جهان است.

شاید شما هم تصور کنید که بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان یکی از خودروسازان مشهور جهان مانند دایملر، بی ام و، جنرال موتورز یا فولکس واگن باشد ولی جالب است که بدانید عنوان بزرگترین سازنده و دارنده بیشترین سهم از فروش خودورهای برقی و الکتریکی در جهان، به یک کمپانی چینی تحت عنوان BYD تعلق دارد.

اکنون این کمپانی چینی که در زمینه تولید خودروهای برقی فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای داشته است، اخیراً با معرفی و رونمایی از شش مدل جدید خودروهای برقی و الکتریکی اعلام کرده که درپی افزایش سهم خود در بازارهای جهانی است.

خیلی از کمپانی‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، باعث شده است گروه‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بر اساس گزارش وب سایت asia.nikkei، چند سال پیش بود که خودروهای برقی از حالت غیرقابل استفاده در نمایشگاه‌های علم و فناوری خارج شده و به بازارهای جهانی فروش خودرو راه پیدا کردند، به طوری که تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه خودرو، پیش‌بینی کرده بودند که سال ۲۰۱۸ میلادی، سال شکوفایی خودروهای برقی و الکتریکی است و همانطور هم شد.

با این‌که در حال حاضر خودروهای لوکس و باکیفیت برقی و الکتریکی در جهان به شرکت‌های آمریکایی، کره‌ای و اروپایی تعلق دارد که از جمله مهم‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به خودروهای شورولت بولت، فیات ۵۰۰e، کیا سول (Kia Soul) الکتریکی، فولکس واگن ای گلف (e-Golf)، نیسان لیف (Nissan LEAF)، هیوندای آیونیک (IONIQ) الکتریکی، فورد Focus الکتریکی و خودروهای تسلا مدل اس و مدل ۳ اشاره کرد، ولی عنوان دارنده بیش‌ترین سهم از فروش خودروهای برقی به یک کمپانی چینی به نام BYD اختصاص گرفته است که تنها در سال پیش موفق شده است ۲۹ هزار دستگاه خودروی پاک و دوستدار محیط زیست را در بازار چین و دیگر کشورهای خریدار و علاقمند به فروش برساند و بدین ترتیب رکورد بی‌سابقه‌ای را به نام خود به ثبت برساند.

این خودروساز همچنین به نظر می‌رسد با کاهش سوبسید و یارانه‌های تخصیص یافته به خریداران خودروهای برقی در چین تصمیم گرفته است که وارد دیگر بازارهای جهانی شود و بدین ترتیب سهم خود را از بازارهای جهانی فروش خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست افزایش دهد و در عین حال مانع از دست رفتن بازار کنونی خود شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar