آخرین آمار واردات خودرو به ایران

آخرین آمار واردات خودرو به ایران

بر اساس آمار گمرک ایران از تجارت خارجی پنج ماهه اول سال جاری، در این مدت در کل 12 هزار و 512 دستگاه خودروی سواری از 20 کشور جهان به ایران وارد شده است که ارزش این خودروهای وارداتی نزدیک به 345 میلیون دلار می‌رسد.

از طرف دیگر رقم ریالی واردات خودرو تا پایان مرداد ماه سال جاری به 1384 میلیارد تومان می‌رسد.

بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو به ایران در پنج ماهه اول سال جاری، کره جنوبی بوده که بر اساس آمار گمرک 4787 دستگاه از کل خودروهای وارد شده به ایران از طریق کره جنوبی به ایران وارد شده است.

پس از کره جنوبی، امارات متحده عربی با صادرات 3571 دستگاه، آلمان با 1479 دستگاه و عمان با 1195 دستگاه خودرو، مهم‌ترین صادرکنندگان خودروی سواری به ایران در این مدت به شمار می‌روند.

این در حالی است که از کشور چین که بخش عمده‌ای از بازار خودروی ایران را در دست دارد، در این مدت تنها 325 دستگاه خودرو به ایران وارد شده است، اگرچه که به نظر می‌رسد بخش قابل توجهی از خودروهای چینی واردشده به ایران از طریق امارات و عمان وارد کشورمان شده‌اند.

واردات خودرو در حالی از مرز 12 هزار دستگاه گذشته است که واردات این محصول از ابتدای تیرماه سال جاری ممنوع شده و ثبت سفارش جدیدی برای آن انجام نمی‌شود.

در عین حال آمار واردات خودرو نسبت به سال اخیر با کاهش چشم ‌گیری همراه بوده؛ به طوریکه شمار خودروهای وارد شده به ایران تا پایان مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک سوم شده است.

  در پنج ماهه اول سال پیش 37 هزار و 623 دستگاه خودرو به ایران وارد شده بود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar