آمار تولید ایران خودرو و سایپا در سال ۹۸

دوشنبه 1 اردیبهشت 99 ساعت 10:53
آمار تولید ایران خودرو و سایپا در سال 98

طبق آمار نهایی و رسمی اعلام شده توسط توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در تولید انواع خودروها در سال ۹۸ ، شرکت خودروسازی سایپا با تولید بیش از ۴۱۴ هزار دستگاه خودرو و با اختلاف حدود ۴۲ هزار خودرو، از شرکت صنعتی ایران خودرو پیشی گرفته و عنوان خودروساز اول کشور در سال ۹۸ را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش ۱۲ ماه عملکرد صنعت خودرو در سال ۹۸، ایران خودرو ۳۷۲ هزار و ۵۹۱ دستگاه خودرو تولید کرده که در مقایسه با سال ۹۷ که میزان تولید این شرکت خودروسازی ۴۲۵ هزار و ۸۲۵ دستگاه بوده است، میزان تولید این مجموعه ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.

از طرف دیگر، در حالی که کاهش تولید خودرو در ایران خودرو، دو رقمی است، شرکت خودروسازی سایپا توانسته رقم کاهش تولید خود را در قیاس با سال ۹۷ به نزدیک به یک درصد برساند. سایپا، سال اخیر ۴۱۴ هزار و ۵۷۸ دستگاه خودرو تولید کرده که این رقم سال ۹۷ نزدیک به ۴۱۹ هزار و ۸۴۵ دستگاه خودرو بوده است.

طبق جدول تولید انواع خودرو منتشر شده  از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده، نشان می‌دهد که سایپایی‌ها در قیاس با خودروسازان دیگر بیشتر به تعهدات خود پایبند بودند و توانستند تعداد بیشتری از تعهدات خود به مشتریان را پاسخ دهند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar