احتمال افزایش تولید 6000 دستگاهی خودرو در سایپا و ایران خودرو

احتمال افزایش تولید 6000 دستگاهی خودرو در سایپا و ایران خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با پرداخت تسهیلات 4000 میلیارد تومانی به قطعه‌سازان و افزایش تزریق قطعه و لوازم یدکی به گروه‌های خودروساز، پیش بینی می‌کنم تولید خودرو در ایران خودرو و سایپا به 6000 دستگاه در روز افزایش یابد.

ولی ملکی گفت: نظام بانکی در ماه‌های پایانی سال اخیر زیر نظر ستاد تنظیم بازار 4000 میلیارد تومان تسهیلات به قطعه‌سازان پرداخت کرد که موجب جلب اعتمادِ نسبی قطعه‌سازان برای افزایش تولید قطعه و لوازم یدکی خودرو می‌شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس افزایش تولید خودروهای پرتیراژ در ایران‌خودرو و سایپا را در کاهش انتظارات تورمی بازار خودرو، گرفتن بهانه از دست دلالان حاشیه ساز و مهار نوسانات قیمتی خودرو مؤثر دانست و افزود: مجموع تولیدات روزانه این دو خودروساز تا پایان سال اخیر به حدود 4100 دستگاه در روز افزایش یافت که افزایش 3.5 برابری نسبت به اوایل سال داشت. با تسهیلاتی که بتازگی به قطعه‌سازان پرداخت شد، پیش بینی می‌شود در طول ماه‌های پیش رو تولید روزانه خودرو در ایران خودرو و سایپا به 6000 دستگاه در روز برسد که این مسئله باعث افزایش تولید و عرضه بیشتر خودرو به بازار، عمل به تعهدات خودروسازان در پیش فروش خودرو و مهار تدریجی نابسامانی‌های قیمتیِ حاشیه بازار می‌شود.

وی ادامه داد: البته با ترخیص 16 هزار کانتینر قطعات و لوازم یدکی خودرو از گمرکات و تزریق آنها به چرخه تولید و ترخیص بیش از 13 هزار خودروی خارجی متوقف شده در گمرکات کشور، می‌توان بهانه‌ها را از دست دلالانِ حاشیه بازار گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از جمع بندی نهایی طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع و معادن و تأثیر آن بر بازار سخن گفت و افزود: طرح یاد شده تا ابتدای اردیبهشت در کمیسیون صنایع و معادن نهایی و به هیات رییسه مجلس تحویل می‌شود. با تعیین تکلیف آن می‌توان بازار خودرو را از بلاتکلیفی و نابسامانی خارج و فعالیت در این بازار را قانونمندتر از شرایط فعلی کرد.

فروش اقساطی ایران خودرو 

فروش نقدی ایران خودرو 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar